Normanští rytíři - a doba Viléma Dobyvatele

Normanští rytíři - a doba Viléma Dobyvatele Originální název: Norman knight AD 950-1204, Warrior 1

Computer Press - 2009
ISBN: 978-80-251-2281-5

Computer Press (2009) 978-80-251-2281-5 64

Během 11. a 12. století patřili normanští rytíři k nejobávanějším válečníkům západní Evropy. Jejich původ sahal k Vikingům, kteří se pod vedením náčelníka Rolla usadili v severní Francii někdy kolem roku 911 na základě svolení, které jim byl nucen udělit západofrancký král Karel III. Prosťáček. Tato kniha odhaluje, v čem spočívalo jejich proslulé válečné umění, jak probíhalo jejich dobývání Sicílie roku 1060 i Anglie roku 1066. S využitím řady fotografií a detailních barevných ilustrací rozebírá také jejich podíl na významných bitvách v Itálii a působení v 1. křížové výpravě. (Založil/a: slide)

Christopher Gravett Christopher Gravett
*??.??.1951

CarolineS
  17. 9. 2012, 20:54
Tenoučká knížečka, která je ale plně nabitá informacemi. Obsahuje přehledné shrnutí normanských dějin i kvalitní ilustrace popisující výstroj rytířů. Líbí se mi, protože obsahuje všechny informace i nákresy, které jsem očekávala, ale za ty prachy si ji asi fakt koupí jenom opravdoví historičtí blázni...