Originální název: Burning Daylight

Mladá fronta - 1978

Mladá fronta (1978) 321
Mladá fronta (1958) 303
Vilímek (1920) 382

Zlatokop Elam Harmish, kterému jeho přátelé přezdívají Bílý den, má kromě obdivuhodných schopností i obrovské štěstí. Podaří se mu na Aljašce najít zlato a získá tak velký majetek. Opustí těžký život v divočině a stane se pohádkově bohatým finančníkem v San Franciscu - šťastný ale není. Teprve vlivem dívky, kterou miluje, pochopí zničující sílu peněz a vrátí se k prostému a šťastnému životu. (Založil/a: Charlie91)

jehlaspichlas
  28. 1. 2014, 12:21
Výborně napsaná kniha, kde se něco málo dozvíte o různých finančních korporacích, podnikatelých ale i zlaté horečce na Aljašce. Román vlastně mluví do duše současných dnů, co se týče různých finančních institucí, které nás okrádají daňové poplatníky o nemalé částky. Potíž je jenom v tom, že tento neblahý trend pokračuje i po sto letech, kdy bychom se měli z podobných obtíží poučit a okrádající firmy zlikvidovat. Až na naivní závěr se mi román líbil.
rt12
  18. 2. 2015, 12:57
Je to vlastně rozšířený ,, Zářící den" o více dobrodružství a dokončen zmoudřením hlavního hrdiny tentokráte ,, Bílého dne".
ideal_alien
  24. 12. 2015, 12:22
Londonovy knihy miluji. Něco mi vždycky dají. I když mě kniha ze začátku moc nevzala a nudila jsem se trochu, tak se kniha pak rozjela a já jsem ráda, že jsem to nevzdala.
vladimirju
  30. 11. 2013, 23:47
Výborná kniha. Elam Harnish prochází zásadní proměnou osobnosti. Od drsného zlatokopa až po finančního magnáta, stejně tvrdého a nesmlouvavého, jako v zlatokopecké éře. Později pochopil to, co je schopno pochopit velmi málo lidí, že jsou i cennější věci, než materiální bohatství.