Valkýry

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0171-3

Argo (2010) 978-80-257-0171-3 178

První české vydání dnes už klasického románu Paula Coelha (napsaného roku 1992). Jde o autobiografický a zároveň široce platný příběh dvou povahově odlišných partnerů, jejichž manželství hrozí rozpad. Oba si během čtyřicetidenního pobytu v Mohavské poušti v roce 1988 uvědomují své nejvnitřnější konflikty a obstojí ve zkoušce při setkání se skupinou bojovných Valkýr hlásajících příchod doby velkých proměn. Paulo má splnit další úkol, zadaný Mistrem, známým už z Mágova deníku, aby byla zlomena kletba Paulovy dřívější zkušenosti s démonickými silami. Má totiž "mluvit s andělem", pohroužit se do nejhlubšího nitra, otevřít se intuici a cítit se součástí vesmíru. (Založil/a: unter)

gofis
  11. 11. 2011, 15:27
Po vydání Alchymisty se Paulo se svou ženou Chris vydává do americké pouště, kde se pokouší mluvit se svým Andělem strážným. Coelho ve svém životě neustále boří stereotypní rituály a s vervou lovce jde za svými sny. Valkýry se mi líbily, ostatně jako všechny Coelhovy knihy.
jirkam
  17. 8. 2012, 18:35
Nabuzen tím, co mi předal Coelho v Alcyhmistovi jsem se vrhl na Valkýry, z nichž jsem si však zklamán odnesl pouze jednu myšlenku. A to je na to, co jsem od ní očekával vskutku málo.
upppik
  15. 1. 2012, 12:52
Kniha dobrá, jen mě občas táhlo nutkání přeskakovat řádky i odstavce. Chybělo mi asi více napětí, ale rozhodně bych také chtěla mluvit se "svým" andělem =)
mudlee
  14. 1. 2015, 20:01
Bohužel mě kniha zklamala... Chybělo mi k dočteni pouhých 20 stran ale byla jsem doslova unuděná a knihu jsem zavřela. Někdy mi Paulo přišel jako nějaký fanatik. Za mě 60%
jethro.tull
  11. 6. 2011, 13:37
Kdybych žil v Americe a chtěl se stát nějakým výstředním věřícím, tak by se pro mě stala tahle kniha biblí. Jel bych na poušť hledat anděly. Takhle souhlasím s uživatelem ROXAN. "Trochu slabší fantasy", která se docela dobře čte, děj ale nijak negraduje, žádné překvapení se nekoná. Po přečtení autorových slov, že je všechno pravda, jsem byl na knihu zvědavý, ale autor mě nepřesvědčil.
Caduta
  26. 9. 2012, 9:55
Po přečtení knihy prázdno a zbyl jen pocit - Paulo Coelho není normální. Měl by se léčit. Člověk, když čte nesmysly, tak čeká, že se to nějak zvrtne, rozuzlí, že se ten jeden velkej blivajz změní v něco smysluplného a napínavého.... tady ne. Bohužel. Doporučuji těm, kteří chtějí nahlédnout do chorého mozku jednoho komerčního spisovatele.
Alissa
  1. 8. 2012, 21:24
Hodně povedená knížka, musim říct, že jsem mu uvěřila vše co v knížce píše. Bylo to tak přesvědčivé a reálné, až jsem v tom viděla logiku. A třeba každý máme svého anděla. Myslím si že autor si mohl odpustit slova o tom, že je to vše pravda a nechat prostor čtenáři, zda-li tomu chce věřit nebo ne. O tom snad víra je.
Roxan
  20. 1. 2011, 21:10
Kdybych byla věřící, chytila by mě tahle knížka za srdce. Takhle to pro mě bylo trošku slabší fantasy. Ovšem sám autor říká, že je to všechno pravda. Věříte mu?