Neviditelná města

Originální název: Le citta invisibili

Dokořán - 2007
ISBN: 978-80-7363-136-9

Dokořán (2007) 978-80-7363-136-9 120

Nejznamenitější cestovatel všech dob, Marco Polo, popisuje Kublaj chánovi krajiny a města, která nejsou na žádné mapě, jejichž znaky a tvary, věže, mosty, domy, ulice, sociální a společenské struktury jsou nám však přesto povědomé, jako by sumarizovaly naše zkušenosti, poznatky a sny, neboť nejsou ničím jiným než ?cestami do paměti?. Všechna města jsou v Markově podání v podstatě variantami téhož modelu, jeho rodných Benátek, a jejich podoba je neomezená, může mít tolik odlišných tváří, kolik jich má sám život ve svém trvání, zániku i věčné obnově. Tato kultovní kniha nyní vychází s novými fantaskními ilustracemi Vasilije Ťuťunnika. (Založil/a: spartik)

mclusky
  15. 8. 2012, 11:16
Většinou je právě obšírný popis míst a postav tím, co mi na literatuře vadí. Tahle kniha není ničím jiným, než obšírným popisem neexistujících míst a přesto mě velmi bavila. Autorova imaginace je obdivuhodná. Příjemné a oddechové čtení.