Umírání za dlouhého dne

Umírání za dlouhého dne
Originální název: The Long Days Dying

Armex - 1995

Armex (1995) 111

Druhá světová válka. Tři příslušníci britských Commandos jsou vysazeni v týlu nepřítele, avšak brzy se ocitají bez svého velitele. Jejich cílem se stává pouze jedno - přežít. Slavný protiválečný román, podle kterého byl natočen v roce 1968 neméně dobrý film. (Založil/a: shawn)

Alan White Alan White
*??.??.1924

shawn
  26. 10. 2010, 12:07
Krátké, ale dost sugestivní vyprávění o jednom dni britských vojáků, v týlu německých jednotek.
Arequipa
  4. 3. 2012, 21:43
I když je vyprávění pomalé, kniha se čte velmi dobře. Hlavně tím, že autor má velký cit pro detaily, které jsem v jiných válečných románech nenašel - tady jsem se třeba dozvěděl, jak měli vojáci v případě zajetí nacvičeno, kam a jak se mají posadit nebo způsoby vizuálního průzkumu krajiny, aby nepřehlédli nepřítele, kterému třeba kouká zpoza stromu jen bota.:-) Originální pohled na válku, doporučuji.
Badger
  24. 3. 2016, 12:28
Viděl jsem nejdříve film,ale předtím jsem četl jinou knihu tohoto autora a věděl sem,že se mám na co těšit.
Kniha je asi ještě lepší než film který se mi tolik líbil,navíc pomůže ještě víc pochopit charaktery postav,takže i když jsem její rastr již předvídal stejně se mi moc líbila.
Perfektně popsaná činnost jedince v akci-to se jen tak nevidí..!