Červený trpaslík 2. - Lepší než život

Červený trpaslík 2. - Lepší než život Originální název: Better Than Life

Argo - 2003
ISBN: 80-7203-481-2

Argo (2003) 80-7203-481-2 190

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry "Lepší než život", která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak ovšem víme již z prvního dílu, smrt někdy může být pro život tím nejlepším řešením a putovat po kosmu se stříbřitým hologramovým H na čele může mít svůj půvab.

Tanmut
  17. 9. 2011, 3:06
O něco svižnější než první díl. Přesto se i zde autorská dvojice nevyvarovala několika hrubých chyb - především pasáž s polymorfem je špatná. Ale čert to vem... hlavně, že jsem se při čtení bavil.
soniaf
  13. 11. 2011, 11:38
Oproti prvnímu dílu je v LNŽ více akce...ale zase míň humoru. Alespoň to byl můj dojem z knihy, když jsem jí četla poprvé i podruhé. Bavila jsem se, ale ne jako u prvního dílu. 4 hvězdičky si kniha podle mě zaslouží a už se těším na další díl.
Nejvíce mě pobavila pasáž, kde Rimmer Listerovi vykládá, co všechno jim zbylo k jídlu. :-D

---------------------

Ramirez85
  29. 4. 2014, 17:10
Knižní Trpaslík je skutečně zvláštní, něco jako kdyby se v BBC utrhli a dovolili natočit sprostější a drsnější verzi. Což neudělali, nutno dodat, že naštěstí, protože takové to "naivní" kouzlo televizního Red Dwarf mi v knížkách chybí. Ale i tak se člověk pobaví, hlavně Smeg Head je pořád Smeg Head... :-)
Gustik5
  17. 5. 2013, 22:36
Dost možná lepší, nežli díl předchozí, je to i více "odkloněné" od seriálové předlohy, hlavně co se Hry týče. Přesto se to nemůže rovnat s genialitou seriálu, díky němuž nejsem schopen hodnotit cokoli, co s ním má něco společného, objektivně proto opět 4*...
chrispe
  26. 3. 2013, 11:37
Ach jo. Už podruhé jsem dala té knize šanci a už podruhé se u ní trápím. Takže toho nechávám a možná zase někdy. Vážně mě to nebaví. //3.4. dala jsem to! Konec se mi zase, stejně jako u prvního dílu, četl nejlépe. Jen nevím, jestli to není tím, že mě těší, že to budu mít za chvíli dočtený...
Paity
  5. 9. 2013, 16:27
Červený trpaslík je fenomén. O to větší, že jeho filmové, respektive seriálové zpracování dopadlo výtečně a já ani nevím, co je vlastně lepší. Kniha se každopádně vydařila a užije si s ní každý hodně legrace.
p.a.
  25. 7. 2013, 20:22
Míň humoru než v seriálu. Divnej konec. Postavy mi byly sympatické jen proto, že je mám rád z TV seriálu. Na druhou stranu získal více místa Toustovač, což je velké plus této knihy.