Bez milosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Alpress - 2010
ISBN: 978-80-7303-554-9

Alpress (2010) 978-80-7303-554-9 426

Po otcově tragické smrti se život Julie Farentinové podobá noční můře. Kromě vlastních problémů čelí i tomu, že její mladší sestra Shaylee upadá do drogové závislosti. Zoufalá matka se rozhodne poslat dceru do elitní internátní školy, která se specializuje na problémové děti. Julia však matčiny naděje nesdílí: v Akademii totiž před šesti měsíci záhadně zmizela studentka a říká se, že to nejspíše souvisí s nestandardními výchovnými postupy tohoto ústavu. Shay je zapsána ke studiu, ale od prvního okamžiku ji svírá strach, že kdosi sleduje každý její krok.
Znejistělá Julia se rozhodne nastoupit do sestřiny školy jako učitelka. Na první pohled je Akademie špičkovým vzdělávacím zařízením, ale Julia záhy zjistí, že zde působí jakási fanatická sekta, pro niž je náprava problematických studentek pouhou zástěrkou k prosazování vlastní víry. Může s tím nějak souviset nález mrtvé studentky? Zabila se nešťastná dívka sama, nebo ji někdo zavraždil? Julia se rozhodne odhalit pravdu.
A pak se záhadně ztratí další dívka, vzápětí je nalezena další mrtvola. Teď už nikdo nepochybuje, že se elitní škola stala dějištěm něčího ďábelského plánu. Julia pokračuje v pátrání, mimo jiné i proto, že si ji krvežíznivý vrah pravděpodobně zvolil za svou další oběť… (Založil/a: čarodějka)

Irene
  7. 5. 2014, 17:23
První kniha od téhle autorky a vím, že další šanci jí už nedám. Asi by se mi to líbilo, kdybych právě chodila na střední, ale v současném věku jsem se nudila (ale pronudila jsem se až do konce, to já to zase nevzdávám :-). Předvídatelné, jednoduché.
Elki
  3. 1. 2015, 22:46
tato kniha mě zklamala, měla celkem dobře našlápnuto, ale pointa byla tak chabá a vyhrocení tak nudné, že číst tuto knihu jako první, k další už by mě to nepřimělo..
mispulka s.
  24. 2. 2014, 17:54
Kniha Bez milosti : Je uplne uzasna jako jeji všechny knihy a tesim se az si zase nejakou knihu přečtu ...
Sparki0610
  23. 5. 2013, 19:25
Čtivá a napínavá kniha. Určitě se u ní člověk nenudí. První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Uričtě se chystám i na další.