Děvčátko

Děvčátko Originální název: My Best Friend’s Girl

Domino - 2007

Domino (2007) 397

Kamryn je se svým životem dávno smířená. Ví, že je osamělá, že by mohla shodit pár kilo..., ale proč by to dělala, že? Uvědomuje si, že za své štěstí nese odpovědnost pouze ona sama, a tak žije pro svou profesi a urputně pracuje na kariéře. Smířila se s představou, že do smrti zůstane „singl“, po dětech nikdy netoužila. Spoléhá na úzký okruh svých přátel a hraje s kartami, které jí dal život do rukou.
Před pár lety byla sice zasnoubená, ale pak se všechno jaksi zvrtlo. Sladké představy o báječném manželství ukončila nepochopitelná zrada nejlepší kamarádky Adele, která se vyspala s jejím snoubencem. Byl to pochopitelně i konec jejich přátelství, na druhou stranu i něco začalo: nový život, Adele otěhotněla. Zdrcená Kamryn přísahá, že až do smrti nechce nikoho z nich vidět.
Uplynulo pár let a Kamryn dostala dopis. Adele v něm píše, že umírá a prosí svou bývalou kamarádku, aby adoptovala malou Tegan. Kamryn se do toho nechce: jednak kvůli okolnostem, za kterých Tegan přišla na svět, jednak se jí nechce skončit s relativně pohodovým životem. Kdo by chtěl vyměnit večírky s přáteli za péči o pětileté děvčátko? Ale co když by jí právě takovéto rozhodnutí pomohlo najít cestu k odpuštění, lásce, odpovědnosti – a především k pochopení sebe samé? (Založil/a: čarodějka)

Dorothy Koomson Dorothy Koomson
*1971

čarodějka
  26. 10. 2010, 18:23
Skvělá knížka kterou jsem doslova zhltla!
khoiba
  15. 6. 2015, 9:36
Tak jak přebal knihy sliboval, tak se i stalo - román pro ženy, za jehož přečtení se stydět určitě nebudete - inteligentní, se zajímavou zápletkou a velice čtivý - ideální pro letní pohodové lenošení u vody.