Anežka a král

Anežka a král

Podtitul: Jediná láska Přemysla Otakara II.

Originální název: Anežka a král

Alpress - 2010
ISBN: 978-80-7362-841-3

Alpress (2010) 978-80-7362-841-3 328

Mladičká Anežka je oblíbenou dvorní dámou manželky českého krále Přemysla Otakara. Těžko si přiznává, že se zamilovala do manžela své ochránkyně, a prudkému citu se ze všech sil brání. Pak se s Otakarem náhodou potká v noci na hradní chodbě a podlehne jeho mocnému kouzlu. Jenže král ví přesně, že dědic trůnu musí vzejít z manželského lože. (Založil/a: čarodějka)

jana80
  20. 4. 2011, 13:56
Tato kniha se mi velice líbila. Příběh o velké lásce a obětavosti Anežky. Ukazuje tehdejší dobu a společnost. Obdivuji její obrovstou trpělivost a také toleranci. Román stojí za přečtení. Velice příjemné oddechové čtení. Doporučuji také ostatní knihy od této autorky.
pari
  9. 1. 2013, 20:34
Inu, červená knihovna oděná do historie. Knihu jsem odložil asi na třicáté stránce, když mi autorka neustále vnucovala oslovení českého krále či královny veličenstvem, titulem používaným v mnohem pozdější době někde kolem baroka. Ve středověku se králům většinou tykalo a to zejména mezi šlechtou a oslovení bylo prosté - králi či můj pane. A snad největší ránou mi bylo, když abatyše Anežka mluví o zákonech přírody - v polovině 13. století! Úroveň knihy dokresluje příšerný obal s ukradeným obrazem, který je sebrán odkudsi z internetu a to s tak malým rozlišením, že se rozpadá na piksely! Obraz má představovat patrně Přemysla Otakara II. a Anežku. Úsměvné je,že na sobě mají šaty italské renezance cca tak kolem roku 1400! Inu, tak to vypadá v dnešní době, kdy knihy může vydávat kdokoliv. Edici Klokan se napříště vyhnu obloukem.