Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

WITCH - Zelená magie

71%
4 19
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

WITCH - Zelená magie Originální název: W.I.T.C.H. - Green Magic

Nejnovější vydání:
Egmont - 2003
ISBN: 80-7186-891-4
Počet stránek: 113
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 46x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Egmont (2003) 80-7186-891-4 113

W.i.t.c.h. jsou příběhy o pěti dívkách: Will, Irma, Taranee, Cornelia a Hay Lin. V Zelené magii je hlavní hrdinkou Cornelila.
Přichází jaro a na místech koůem Corneliy se dějí divné věci. Stromy jsou obalené listím a květiny vykvetlé o měsíc dříve než normálně. Cornelia si je jistá, je to má co dělat s ní a bojí se, že strácí konstrolu nad svým živlem ovládat zemi. V noci se jí zdají noční můry a slyší v nich ustrašený, vysoký hlásek: "Červ...Červ přichází..." a cítí neuvěřitelnou hrůzu...
Pak jede fotit jako modelka do katalogu a když vyjdou fotky, vidí, že všude jsou zelená světýlka... v jejích vlasech...na její tváři...na šatech... Dostane za to padáka a v zoufalství běží pryč. Najednou ucítí pocit přátelství a útěchy a když se rozhlédne, vidí kolem sebe spoustu zelených světýlek a jedno z nich je úplně nejjasnější. Pojmenuje ho Plamínek a tak získá jeho důvěru a veliké přátelství. Plamínek je zavede do jeho země - města zvaneého Hlad. Jeho obyvatelé byli úplně vychrtlí a hladoví, protože jeich zemi požíral asi pětikilometrový červ Karok. Červ Karok obléhal hrad, kde věznil prince Floriana a požíral všechno, co kolem sebe viděl. Půda byla úplně spustošená...červ sežral opravdu vše.
A tak Cornelia dostala nápad. S Will, Taranee, Irmou, Hay Lin, lidmi z města hlad a s madam Marou to ustrojili tak, že červ začal požírat svůj vlastní ocas a nemohl přestat, takže žral sám sebe. Cornelia se musela vydat do jeho červí duše, aby zachránila ostatní zelená světýlka. Plamínek jí tam pomohl, takže se jí to podařilo. (Založil/a: TerraDV)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Dee-Dee
20% 20% 20% 20% 20%
  10. 9. 2013, 22:49
Když jsem byla mladší, četla jsem více knížek WITCH a tato se mi líbila ze všech nejméně. Místy mi to přišlo zmatené a už jsem se k téhle knížce nikdy nevrátila. Podle mě - nic moc.