Originální název: Nine Stories

ISBN: 978-80-242-2885-3

Knižní klub (2011) 978-80-242-2885-3 171
Knižní klub (2005)
Odeon (1971)

Soubor Devět povídek je prvním svazkem díla klasika moderní americké literatury J. D. Salingera (*1919 v New Yorku) vydávaného v nakladatelství Euromedia. Následovat budou prózy Kdo chytá v žitě a Franny a Zooey. Řadu uzavře dílo Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte! - Seymour: Úvod.

Přestože kniha Devět povídek vyšla poprvé již r. 1953, nic od té doby neztratila ze své literární svěžesti. Vždyť vzájemný střet světa dospívajících mladých lidí se světem dospělých, který tvoří její ústřední motiv, je aktuální dodnes. Připočteme-li k tomu autorův mistrovský styl, pochopíme, proč je J. D. Salinger ceněn po celém světě.

Přeložili Luba a Rudolf Pellarovi. (Založil/a: Šimon21)

JSK
  26. 7. 2010, 11:04
chudáček vrtáček, kdo všechny povídky nečetl, řekněme, do zblbnutí. zdánlivě banální příhody, žádné velké příběhy a přitom tak obrovská umělecká síla pod tím vším? thats the art, for God's sake.
Veunek
  26. 3. 2016, 16:27
To se mi líbilo, moc a moc :). Mám hrozně ráda, jak Salinger dokáže vystihnout tu individuální "divnost" člověka, která je v každém z nás, a také jeho cit pro zdánlivě zbytečné detaily. Devět povídek, všechny skvělé... nevím, která se mi líbila nejvíc. Možná snad Před válkou proti Eskymákům? Těžko říct. Ale určitě doporučuju!
Zdekal
  6. 12. 2015, 22:56
Tuhle knihu jsem četl na konci základní školy a strašně mě chytla. Když to srovnáte s Babičkou a Maryšou, tak je to prostě úplně nový svět. Když jsem ji četl znovu ve třiceti, už mi to tak objevné nepřišlo, ale má to šmrnc a takový těžko popsatelný nebo zdůvodnitelný pocit svobody. Líbí se mi, jak povídky nemají pointu a je to jen takové kukátko do nějakého příběhu. Prostě si to přečtěte a uvidíte, čas tím určitě neztartíte. Doporučuji začít Tedym.
Ota.Sarl
  19. 7. 2012, 17:19
jsou to příběhy s tak jednoduchým dějem, za kterým se však skrývá mnohem více.. :) bavila mě většina povídek, každá tak trošku z jiného soudku :) doporučuji