S vyloučením veřejnosti

S vyloučením veřejnosti Originální název: Huis Clos
Poprvé vydáno celosvětově: 1944

SNKLHU-Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění - 1962

SNKLHU-Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (1962) 692

V komorně laděné hře se Sartre zamýšlí nad tématem: co znamená smrt zaživa. Hra má pouze jedno dějství.
(zdroj: http://www.databazeknih.cz/knihy/s-vyloucenim-verejnosti-36775) (Založil/a: Liška)

Lucie.Terezie
  10. 3. 2014, 19:41
... někdo tu chybí.
Kat.
No a to je jenom úspora personálu. Zákazníci se obslouží sami.
Co...tím chcete říct?
Že každý z nás je katem obou ostatních. Vystačíme si sami
bajenka
  3. 7. 2011, 19:09
V pekle nejsou kotle, postele a nepotřebujete ani karátček na zuby, protože tady se nežije. Peklo si totiž vytváříme sami, jeden druhému. Líbí se mi ta metafora, škoda, že tuto myšlenku Sartre víc nerozvinul. Ale to k tomu asi patří, každý se musí sám zamyslet nad tím, kolika lidem už peklo udělal. Pro mě 5 z 5ti.
blueska
  19. 2. 2011, 14:22
Krátké zamyšlení se nad tím, že v nekonečném časovém horizontu nás trápí především "ti druzí." Z trojice ústředních postav, které se sejdou v jednom zvláštním pokoji, osobně jako nejvíc oslovují beru Marthu...ta jediná si na nic nehraje, je zlá, ví to o sobě a v podstatě na tom nehodlá nic měnit. Zbylé dvě postavy tak tvoří linii předtvářky, která v momentě odhalení znamená rezignaci na možnou klidnou spoluexistenci. Jeden pokoj, tři postavy a jedno velmi tížívé zjištění, že Peklem jsou ti druzí.... a já jen smekám:-)