Slova

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1992

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1992) 128
Mladá fronta (1967)
Mladá fronta (1965)

Autobiografická, poněkud sebeironicky laděná kniha, zachycující Sartrovo dětství a jeho dětské rozhodnutí stát se spisovatelem. (Založil/a: Liška)

Evina Kalousová
  28. 5. 2016, 9:38
Od Sartra jsem četla už Nevolnost, ta byla hodně silná. Slova je kniha, která je také dobrá, můžu doporučit těm, kteří se chtějí dovědět něco o jeho dětství, vztahu k čtení a psaní (příznačně se první část jmenuje "Čtení", druhá "Psaní"). Ani zde nechybí znaky existencionalismu, to by prostě nebyl Sartre.
cobykdyby
  4. 8. 2016, 20:41
Mé první setkání s filozofií. Knihu jsem četla v patnácti letech a byla jsem ohromena jejím stylem, matematickým jazykem filozofů. Každou větu jsem četla poctivě několikrát, dokud jsem neměla pocit, že mi dává jakýs takýs smysl. Naučila jsem se myslet. Závěr: myslím, že filozofická literatura je jako prevence Alzheimerovy choroby účinnější, než sudoku a všechny křížovky světa.