Originální název: Spáč ve zvěrokruhu

Československý spisovatel - 1962

Československý spisovatel (1962)
Mladá fronta (1958) 244
Evropský literární klub (1937)

Velmi působivé sci-fi, jehož hlavní hrdina žije podle ročních dob. Na jaře se probouzí, je hravý jako dítě, znovuobjevuje svět, začíná znovu na novém místě; v létě dospívá, prožívá vrchol "života"; na podzim zmoudří, začíná tloustnout a připravuje se na dlouhý zimní spánek. (Založil/a: Michaela)

Lillian Bann
  3. 10. 2013, 23:13
Oblíbená kniha mé babičky, nikdy jsem se nedozvěděla, proč k ní měla takové pouto, nikdy se to už nedozvím. Četla jsem ji velice pozorně hledaje náznaky a stopy jejího tajemství.. Těžko říct, zda jsem byla úspěšná, nevím přesně, co jsem našla, ale vím, že se to ve mně otisklo. Krásná kniha, kdy neumím říct, proč ji mám ráda a co je na ní tak úžasného, ale radím každému, kdo ji vezme do ruky, aby byl pozorný a vnímal její nadčasové kouzlo, i když zaobalené do dob již minulých. A neopakuje se ta minulost? Tolik učenců bez práce... jako bych to někde už slyšela.