Gravitace

Gravitace Originální název: Gravitace

Nakladatelství Lidové noviny - 2010

Nakladatelství Lidové noviny (2010) 168

Příběhy všech povídek se odehrávají na Frýdlantsku či v Jizerských horách, v místech, kde autor prožil dětství a mládí a kam se nepřestává vracet. Všechny se více či méně dotýkají druhé světové války, jsou inspirovány skutečnými osudy, ale podobnost jejich postav se skutečnými lidmi je dána imaginací. (Založil/a: elyon)

Aratar
  22. 11. 2015, 9:44
Pocházím z Frýdlantu, ve kterém jsem strávila takřka 25 let. Není tedy divu, že mi podhůří Jizerských hor přirostlo k srdci. Příběhy z míst, které znám na vlastní kůži pro mě tedy měly ještě jiný rozměr než pro čtenáře, kterému je toto prostředí naprosto neznámé. Nejlepšími povídkami pro mě byla ústřední Gravitace a Huascarán. Co mi však mnohdy vadilo, byl příliš jednoduchý jazyk, který v několika případech působil až neobratně.
Aurewen
  20. 2. 2013, 16:51
Všechny povídky se odehrávají na Liberecku, z nichž nejlepší je asi...přečtěte a uvidíte, budete překvapeni, co se, v docela neznámých povídkách tohoto autora, skrývá ;)
Jesse 133
  30. 6. 2014, 20:11
Klasický čtivý Štětina, některé povídky sice už jsou ve Vykradačích hrobů, ale ne mnoho. Určitě stojí za přečtení.