Zkoušky smrti

Albatros - 2009
ISBN: 80-00-01770-9

Albatros (2009) 80-00-01770-9 160
Albatros (2006)

V pátém příběhu Darren Shan podstoupí na základě rozhodnutí upířích knížat pět zkoušek Prověření. Selže-li při nich, bude odveden do Síně smrti...
Ale zatímco se Darren snaží dokončit své prověření, v Upíří hoře se dějí i jiné neblahé věci. Darren objeví šokující novinu, ale přežije dost dlouho, aby mohl varovat upíří knížata a ostatní?

Pro čtenáře od 12 let. (Založil/a: Chemísek)

ronynka
  16. 10. 2011, 11:47
Dost napinava knizka ze serie, kterou jsem jeste porad nedocetla. Kdysi mi bylo dvanact, ale nevim, jestli ji jeste nekdy doctu. Snad jo :)
sokoba
  16. 2. 2012, 22:25
Je to parádní příběh. Jen se nějak nemůžu dohrabat k tomu přečíst všechny další díly, i když mě hodně zajímá, jak to dopadne.
Demisha
  15. 11. 2015, 16:54
Po přečtení prvního dílu jsem opravdu váhala, jestli se mám pustit do dalšího, ale jsem strašně překvapena - mile! Darren Shan dokazuje, že přestože první díl je celkem nezajímavý a dětinský, může se rozvinout do opravdu cenné série, která člověku něco přinese. Série, která zaujme i někoho staršího a ne jen malé děti. Rozhodně doporučuji! =))
Janicza
  16. 8. 2011, 20:05
Moje asi nejoblíbenější kniha celé série! Teď už to vážně není jen jakési popisování děje, kde se v podstatě neděje nic, co by vás nenutilo okousat si všechny nehty na rukou, tady nad ním visí Damoklův meč. Buď přežije a nebo zemře. Všechny ty tréningy a přípravy na samotnou zkoušku, kde se může stát cokoli... no prostě!
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 9:01
Jeden z mých nejoblíbenějších dílů Ságy. Darren se dostává do společenství upírů a už se nerozkoukává jako v předchozím díle. Už jedná - a jde mu o život.
V této knize taky autor rozvíjí charakter Kurdy, který dle mého názoru patří k vůbec nejzajímavějším postavám knihy. Zjišťujeme o něm další podrobnosti, ale spoustu nám toho ještě zůstává skryto.