Marie Magdalena - Očekávaná

Marie Magdalena - Očekávaná Originální název: The Expected One

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1799-4

Knižní klub (2007) 978-80-242-1799-4 432

Americká novinářka Maureen Paschalová věnuje pozornost ženám, kterým, podle ní, historie ublížila. Při svém pátrání se dostane i k osudu Marie Magdaleny, již nám dějiny vykreslují jako prostitutku. Rozjíždí se do Jeruzaléma, aby hledala pádné důkazy pro její očištění. A právě ve Svaté zemi, ve městě, jehož ulicemi se Marie Magdalena procházela, začaly její vidiny. Najednou jako by se ocitla o dva tisíce let zpátky... Vstoupila do velkolepého obrazu, aby se stala svědkem dávných událostí, událostí, které ovlivnily životy nás všech. Jakmile jednou vstoupila do obrazu, už nemohla couvnout, musela se dozvědět pravdu. Román sleduje dvě časové linie, v nichž autorka mistrovsky prolíná historický děj se současností a autentickým deníkem - Arqueským evangeliem Marie Magdaleny, psaným ve vyhnanství ve Francii. Několik tajných společností pátrá po největším pokladu všech dob - po jediném pravém evangeliu - po Knize lásky, napsané samotným Ježíšem. Knihu lásky však může objevit jen ta, již si zvolila Marie Magdalena - Očekávaná -, a tak se Maureen najednou stává cennou kořistí. Získává však i mocné přátele, s jejichž pomocí odkrývá dávná tajemství... (Založil/a: Honey0105)

Kathleen McGowan Kathleen McGowan

Dumbicek
  7. 8. 2015, 9:10
Moc knih mi nedá ten pocit, že chci o nějakém tématu zjistit víc. Tady to ovšem neplatí. Začátek je trochu zdlouhavý,ale pak jsem knihu nemohla odložit. Výborné čtení.
Honey0105
  27. 10. 2010, 14:16
Nikdy jsem o Marii Magdaleně moc nepřemýšlela. A vůbec doba, kdy zde na světě byl Ježíš mi byla naprosto cizí. Toto byla asi první kniha, která mi tenhle čas tak trochu přiblížila. Podle mě Kathleen McGowanová naprosto skvěle popsala působení Ježíše Krista, ale součastnost byla trochu odfláklá. Teda ta část, kdy máte napětím skoro nedýchat, tak ta nebyla tak dobře promyšlená, ale jinak šlo o strhující příběh.
mitulka
  29. 1. 2013, 14:06
Knihu jsem přečetla a musím říct, že se mi příběh o Ježíšovi a Marii Magdaleně líbil víc, než příběh ze současnosti. Ale jinak to bylo příjemné čtení.

Co mi hodně vadilo, byly tiskové chyby!
Arsi007
  26. 1. 2014, 18:04
Prvních tak 50 stran jsem si myslela, že knihu nedočtu. Poté ale začal být děj tak napínavý a zajímavý, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a již čtu i 2. díl.

I přesto, že byste neměli k době a životům Ježíše Krista a Marie Magdalény žádný hlubší vztah, doporučuji. Po přečtení si ho jistě získáte :o)