Charles Bukowski

Originální název: Charles Bukowski

Volvox Globator - 2008
ISBN: 978-80-7207-670-3

Volvox Globator (2008) 978-80-7207-670-3 420

Americký životopisec B. Miles představuje ve svém posledním portrétu legendární postavu americké literatury Charlese Bukowskiho. Miles se mnoha aktéry beatnické generace osobně znal, například s W. Burroughsem či A. Ginsbergem, a s Bukowskim vedl řadu rozhovorů stejně jako s dalšími osobami, které ho obklopovali. (Založil/a: elyon)

Abigor
  13. 5. 2014, 6:42
Dobrý dobrý. Jako životopis to ujde, líbí se mi, že Miles Buka kritizuje za to, že kecá a přehání. Boří Bukowského mýtus, jak to nazývá a to je jen dobře. Fakt stojí za přečtení, je to zajímavý, pro Bukowského příznivce povinnost, pro ty ostatní... Ať si to dají taky! Dozví se toho dost o životě umělce!
feudal5
  28. 10. 2011, 23:55
já jsem chtěl jen napsat, že když jsem tohoto autora objevil a přečetl si jeho první knížku Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení, tak jsem se zezačátku tomu smál jak je to pěkně napsané a jak požívá netradiční styl. Postupem času hlouběji v čtění mě to úplně chytlo, že sem to musel přečíst co nejdříve. Pak jsem si řekl, že si musím ještě od něho něco přečíst. Šel jsem do knihovny,ale tak zrovna od něho žadnou knižku neměli, jen o něm psaný životopis od Barry Miles a musim napsat, že mě to zaujalo ještě víc. S hodně věcma se ztotožnuji jak psal až sem se toho zalekl.Ne vím proč ,ale hodně mě to čtení od něho vzalo, hedně sem o tom přemyšlel co psal. Ted si dam chvilku pauzu, přečtu si něco jineho a pak zase něco od něho, protože si myslím, že pořád se to číst nedá