Jezero duší

Originální název: The Lake of Souls

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02265-9

Albatros (2009) 978-80-00-02265-9 216

Desátá kniha série - Příběhy Darrena Shana.

Darren a Harkat se vrací k Circo Mostruoso. Darren je zoufalý ze smrti pana Hroozleyho. Ovšem Harkatovy noční můry se zhoršují, a tak se musí vydat na cestu za svou pravou totožností. Darren se rozhodne přítele následovat, a tak je pan O. Sudd posílá do světa plného nebezpečí, kde musí splnit řadu úkolů.
Vyluští nakonec Harkat tajemství své minulosti, které se skrývá v prokletém jezírku?

Pro vyznavače hororů a ctitele Shanových příběhů od 12 let. (Založil/a: Chemísek)

teola
  28. 4. 2011, 17:18
Mnozí této knize vyčítají její odklon od stávající fantasy linie do hlubin sci-fi. Ale pro mě je to jedna z nejlepších knih série ( pak ještě miluji díl první, druhý, čtvrtý, pátý a šestý). Pan Shan si mě prostě získal :-)
Ajka13
  16. 4. 2012, 16:19
Nejslabší díl. Podruhé bych se asi hodně nudila, proto bych tento díl asi v dalším čtení přeskočila. chápu, že byl důležitý, ale ne tak, aby to byla celá knížka, kde šlo vlastně o nic.
hladass
  4. 1. 2016, 22:37
Poměrně silný odklon od všech předešlých a předpokládám i dvěma následujícím dílům... Svět "Jezera duší" vypadal zajímavě, škoda jen ne zcela využitého potenciálu, která tato kniha měla... Zjištění Hakartovy totožnosti bylo poměrně překvapivé, ale nedokáži se zbavit pocitu, že to šlo mnohem zkrátit a celá kniha vznikla jen proto, aby autor splnil normu 12-ti dílů... Zajímavé, čtivé, ale v mých očích zcela zbytečné...
Shifer
  13. 1. 2013, 17:50
Uznávám, že je to nejslabší díl z celé série. Jsem ráda, že Harkat konečně přišel na to, kdo byl. Bylo to velké překvapení, vlastně celý tenhle díl byl plný překvapení. Chtěla jsem mu dát jenom čtyři hvězdičky, ale já nemůžu. Je nejslabší, ale pořád úžasný.
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 11:01
Podle mě stoprocentně nejslabší díl celé série. Nevadí mi odklon od žánru, ale poměrně překotně vykreslený svět (rozhodně se na něm dalo co vylepšit) a celkově se děj táhnul, v mnoha místech mě až nudil a nutil mě přemýšlet, jestli autor zbytečně nenatahuje. Ovšem bohužel, je to "nutné zlo" k přečtení perfektního dvanáctého dílu.
MichalaT.
  15. 12. 2016, 23:39
Kdyby tenhle dil nebyl, tak by se vubec nic nestalo. Harkat zustal takovy jaky je, jen vi kym byval a o tom byla cela kniha. Autor tuhle informaci mohl hodit do jedny kapitoli v dalsi knize, do ktery se hned pustim a doufam, ze me bude bavit vic.
Sagittarius
  22. 3. 2012, 15:59
Autor mě hodně zklamal. Tohle je velmi slabý díl. Není příliš logický a klidně bych se bez něj i obešel. Myslím, že svou totožnost mohl objevovat lépe, než ve světě absurdních potvor(fraška) a písku.
Viera.Letté
  14. 2. 2012, 22:13
Vždycky mi vadí odklon od hlavní dějové linie, ale Shan to zvládl perfektně! Super oddechový ale i tak napínavý díl, protože jsem to četla s tím, že tam bude hodně skrytých významů a za vším jsem něco hledala a přemýšlela jestli zrovna tohle nebude něco později zásadního :)
Mon nom est Ver
  22. 12. 2011, 20:27
Slabé. Tento díl mne moc mě nebavil. Obyčejně knížky od něj přečtu za den, dva, ale tento jsem četla měsíc!