Má tajemství

Originální název: Les secrets de Norah

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-630-6

Víkend (2009) 978-80-7222-630-6 269

Norah Shariff hrála důležitou roli v srdceryvném příběhu knihy Závoj strachu. Kniha se po svém vydání setkala se širokým zájmem čtenářů na celém světě. V pokračování osudů alžírské rodiny odhaluje nejstarší dcera Norah svá tajemství, která ji dvacet pět let trýznila. Stala se obětí zvrhlého otce, svědkem krvavé občanské války, třikrát jen tak tak unikla smrti a už jako malá si dala za úkol chránit Samiu, svou matku, a všechny své blízké. Vzepřela se strašnému osudu, který je ženám v těchto částech světa předurčen. Patří k nové generaci, která se nenechá utlačovat a nečinně přihlížet lidskému ponížení. Odhodlanost, dech beroucí odvaha a nová vlast jí pomohou zase nalézt svobodu a odhalit, že opravdová budoucnost pro ni začíná právě dnes. (Založil/a: Clareee)

Muficek01
  19. 11. 2011, 10:19
Po tom, co jsem přečetla Závoj strachu mě tato kniha už moc nezaujala. Je sice zajímavá, ale oproti prvnímu dílu, tedy Závoji strachu, je méně zajímavá.