Smrt boha smrti

Smrt boha smrti Originální název: Smrt boha smrti

Jota - 2008
ISBN: 978-80-7217-554-3

Jota (2008) 978-80-7217-554-3 366

Kniha Smrt boha smrti předkládá příběh plný odvahy a sebeobětování, ale také zrady a kruté pomsty. Autor zná dobře všechny aktéry tohoto dramatu. Vždyť to byl právě on, kdo se v knize Za Heydrichem stín z roku 1947 pokusil jako první objasnit pozadí a průběh atentátu. Jaroslav Andrejs podává vyčerpávajícím způsobem svědectví o jedné z nejúspěšnějších akcí československého odboje proti nacistům. Dnes existuje o atentátu dost studií renomovaných historiků, to však neznamená, že zde není místo pro solidní literaturu faktu. Připomíná nám statečné československé parašutisty, ale také jejich obětavé domácí pomocníky. Jména a osudy lidí, kteří riskovali nejen svůj život, ale i životy svých nejbližších. Lidí, pro které slovo vlastenectví nebylo jen prázdným pojmem. Stovky jich nalezly smrt a na to by se nikdy nemělo zapomenout. (Založil/a: slide)

Lukrativni
  13. 11. 2011, 21:50
Nejlepší a nejpodrobnější dílo s největší faktickou přesností na téma atentátu na Heydricha. Vřele doporučuji!