Synové osudu

Originální název: Sons of Destiny

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02266-6

Albatros (2009) 978-80-00-02266-6 184

Dvanáctá a poslední kniha série - Příběhy Darrena Shana.

Lovci se musí postavit Stevu Leopardovi a bojovat o nadvládu. Podaří se Stevovi zvítězit, vyhladit celý upíří klan a zničit celé lidstvo? Nebo se podaří lovcům Steva zabít? Dalším problém pro Darrena je, že pokud zvítězí stane se Pánem stínů a zahubí celé lidstvo on! Je už předem prokletý, nebo existuje možnost, jak přelstít O. Sudd? A kdo vlastně je záhadný O. Sudd? (Založil/a: Chemísek)

teola
  29. 7. 2011, 18:23
Důstojný konec mé milované série o upírech - mám tento díl moc ráda, už kvůli tomu dojemnému závěru, který je opravdu brilantní a vůbec jsem ho nečekala.
Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 16:11
Po vynikající jedenáctce trochu zklamání- řekla bych,že první část by jako závěr stačila. "Střední výplň" a druhá část mi přišly tak nějak navíc. Stejně jsem se nedozvěděla, jak původně dopadly všechny ty "vedlejší" postavy. >:( Jako závěr série bych ale hodnotila kladně, i když mi ten konec prostě nesedí. :)
Ajka13
  16. 4. 2012, 16:18
Konec celé ságy je z celé série nejúžasnější. Čekala jsem všechno možné, ale tohle opravdu ne. Brečela jsem jak malá, ale nestydím se za to. Konec byl opravdu silným zážitkem! Klobouk dolů.
Tomáš Fiurášek
  12. 5. 2014, 14:49
Nečekané vyvrcholení a nečekané překvapení! Tak, takhle bych asi nazval poslední knihu "Synové Osudu". Abych pravdu řekl, byl jsem napjatější snad více, než u Harryho Pottera, kterého jsem četl dříve, jako malý, kdy ještě poslední film nebyl a o konci ságy se šuškalo ale nikdo nic nahlas neřekl.
Takže, shrnutí ságy? Začátek chytlavý, začínal jako rodinná pohodička, s trošku temnějším kabátem. Ale pozor, Darren Vás nenechá se nudit! Přituhovalo a přituhovalo, až doposud. Tak dlouho jsem čekal na konec knížky a naprosto mne překvapil. Nemohu nic vyčíst, opravdu skvělé!
Ann-K.
  21. 4. 2015, 9:30
Obsahuje spoiler spoiler Tak konec mě opravdu překvapil!!! To jsem nečekala. Naprosto geniální dílo. Je mi sice trochu líto, že se tak v podstatě nic z toho nestalo ale musím to brát z té lepší stránky. Darren (ten první) si to pamatuje a nedošlo k mnohým (ano k opravdu mnohým) úmrtí. Nemohla jsem snad ani dýchat, když jsem sérii dočítala. Vůbec sem nevěděla jak to dopadne! Takže úžasná........ autobiografie? :D . Všechny postavy v příběhu jsou perfektní: Darren, pan Hozley, Vandža, Kurda, Harkart, Debie, Alice, Evana....... Tak jsou i záporní ,,hrdinové" velice zajímaví: Steve a spol :D No a O. Sudd je kapitola sama o sobě :D Zároveň i děj je napínavý, spletitý, a plný zvratů. Série ze začátku vypadá jako pohodové čtení pro malé děti, ale postupem času je mnohem a mnohem komplikovanější. Prostě a jednoduše skvělé čtení! :) Už se těším, až si od Darrena Shana přečtu další sérii :)
Shifer
  16. 1. 2013, 21:51
Achjo, já jsem chtěla, aby Darren dožil krásný život s Debii a Harkatem v Upíří hoře:D Každopádně se mi to líbilo. Jsem smutná z toho, že je konec. Celá série je úžasná a rozhodně si ji chci ještě někdy přečíst.
hladass
  10. 1. 2016, 21:09
Poměrně překvapivé zakončení celé pohodové série... Jsem rád, že se autor neuchýlil k tolik oblíbenému a mnou nesnášenému happyendu, otrocky nepopsal následující osudy dalších hlavních i vedlejších postav a i když se dá říct, že "dobro" vyhrálo, určitá melancholie po přečtení knihy zůstává... Jsem spokojen...
adell havlova
  15. 4. 2013, 15:31
Takový konec jsem opravdu nečekala. Nejdříve mi přišel hrozný, ale začala jsem přemýšlet a najednou je geniální. Každopádně strašně smutný.
Nefertiti
  20. 6. 2012, 13:55
Hned po dočtení jsem byla strašně zklamaná z konce - vyřešit vše tak, že změní minulost a tím pádem je vše jen fantazie...Ale s odstupem pár hodin jsem se na to začala dívat jinak - že je to vlastně naprosto geniální a úžasné:)Už to, že se zabije, aby přelstil pana Sudda je super, pak ta fáze v jezeře duší je nic moc, ale konec je zase parádní :)
Najlin
  15. 2. 2012, 9:19
Konec je zvláštní, ale čekala jsem trochu jiný, bylo pro mě trohchu zklámáním vyřešit celou sérii tak, že se nic z toho vlastně nestalo, změnit minulost a tedy změnit budoucnost, je to skvělý nápad, ale pro mě špatně stravitelný
Viera.Letté
  14. 2. 2012, 22:19
Úžasné...rozporuplný konec...na jednu stranu geniální, na druhou nás to vrací z fantaskního světa zpět do reality Darrena O'Shaughnesseya...Nevím jestli je to pozitivní či negativní ale je to každopádně geniální! :)
Sarael
  1. 8. 2011, 20:53
Moje nejoblíbenější knihy. Skoro jsem brečela, když byl konec. Zakončení bylo naprosto dokonalé a nečekané a Darren nám znovu ukázal, proč jeho knihy tolik milujeme.
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 10:58
Perfektní zakončení celé série. Na začátku perfektní atmosféra, kolem poloviny sice děj lehce zakolísal, ale nastoupil perfektní závěr a autor ukázal, že i přes drobné natahování v některých knihách se mu podařilo vytvořit kvalitní dílo se zajímavým koncem.