Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kraken

74%
4 37
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kraken Originální název: Kraken
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2010
ISBN: 978-80-7193-319-9
Počet stránek: 505
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2010) 978-80-7193-319-9 505

Hluboko ve výzkumném křídle Muzea přírodních a historických věd je ukryt cenný exemplář, jenž se podaří objevit jen jednou za celá desetiletí: dokonalá a perfektně zachovalá obří oliheň. Ovšem ta zcela náhle a nevysvětlitelně mizí... Stopy oné krajně opovážlivé krádeže vedou hluboko do ponurého londýnského podsvětí mezi příslušníky rozmanitých kultů, falešné apoštoly a úkladné vrahy. Záhy se ukazuje, že neobvyklý tvor může být chápán nejen jako biologický vzorek nesmírné hodnoty, ale i jako ztělesnění temného boha, jenž má své zapřisáhlé stoupence. A lze ho využít i jako spoušť k nadcházející apokalypse. Blížícímu se konci světa se však do cesty postaví muzejní kurátor v doprovodu odpadlíka kultu, tedy pokud přežijí válku gangů, do níž se nevědomky zapletli... Román Kraken je samostatný příběh s mrazivě lovecraftovskou zápletkou od autora, jenž jako chameleón střídá žánry, aby pokaždé překvapil a uchvátil své věrné čtenáře. (Založil/a: hiro666)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

s-reader
60% 60% 60% 60% 60%
  15. 11. 2011, 9:15
Velmi komplikovaný a nepřehledný text. Z hlediska čtivosti patří mezi slabší Miévillova díla. Autor se nesnaží o vytvoření nějakého systému skrytého Londýna, což je určitě záměr - Miéville svět mimo realitu vidí jako chaos. Nakupením takového extrémního množství anomálií, které se zrodily v jeho hlavě, už přestává být v příběhu funkční.
Kraken je komplikovaností podobná Železné radě a stejně jako v ní se naplno projevuje autorovo levicové smýšlení.
Balu
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 2. 2015, 23:05
Tuhle knihu je poměrně těžké popsat... představte si Lovecraftovo Cthulhu v prostředí současnosti a představte si, že ho Lovecraft píše na pořádném tripu, a dostanete přibližnou představu toho, co čekat zde.
Jak je zde již psáno, je to komplikované a notně nepřehledné dílo. Četl jsem to nadvakrát, ale napodruhé téměř jedním dechem, protože i přes vysokou míru ujetosti má kniha své nepopiratelné kouzlo.
snedy
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 7. 2013, 19:18
Chcete vědět, jak by dopadlo Nikdykde, kdyby Gaiman prožil dětství v pasťáku, celej život na ulici a bral drogy? China Miéville přinesl odpověď. Jeho Jiný Londýn je brutálnější, grotesknější a dospělejší než Gaimanova vize. Ale oba autoři ukazují, kolik mají fantazie a nápadů. A snad nejlepší motivace a plán provedení od záporáka, které jsem kdy četl...