Magyk

Originální název: Magyk - Septimus Heap

Jota - 2005
ISBN: 80-7217-380-4

Jota (2005) 80-7217-380-4 364

Řadový čaroděj Silas Heap se vrací domů a cestou nalezne novorozené děvčátko. Cestou narazí na MimoŘádnou čarodějku Marcii, která mu řekne aby si dítě nechal a vydával za své. Doma se dozví, že jeho sedmý syn po porodu zemřel a odnesla si ho porodní bába. Tak si nechají děvčátko, kterému dají jméno Jenna.

Avšak po deseti letech výjde najevo tajemstvý Jennina původu. Od té chvíle je ovšem děvče v nebezpečí. A kdo je vůbec podivný chlapec číslo 412, který slouží v Mladé armádě? Navíc se do města vrací bývalý MimoŘádný čaroděj DomDaniel, který používá temný Magyk. Komu se nakonec podaří nebezpečného čaroděje porazit? A kdo se stane žákem MimoŘádné čarodějky? (Založil/a: Chemísek)

Angie Sage Angie Sage
*19.06.1952

ribička
  14. 9. 2010, 21:09
Na tuhle knížku jsem narazila v knihovně v oddělení pro děti. Děj se mi moc líbil, ale jak to dopadne nemám zdání, protože jsem se s dalšími díly nějak nepotakala.
Desmond
  11. 7. 2014, 11:03
Mezi tunami dětských fantasy knížek Magyk nijak nevyniká. V porovnání s jinými díly, které se mi dostaly do rukou - jmenovitě například Harry Potter, Letopisy Narnie, Kroniky Světakraje, Kronika rodu Spiderwiků -, toho Magyk nemá moc co nabídnout. Zápletka tuctová, napětí téměř žádné. Jistě, mohu knihu obhajovat tím, že už jsem na podobné čtení příliš starý. To by ovšem bylo moc jednoduché. Výše jmenované tituly mi totiž něco daly, i když jsem nepatřil mezi cílenou skupinu.
Veunek
  11. 7. 2014, 11:38
Tuhle knížku jsem četla myslím ve 13 a vím, že v té době se mi šíleně líbila! Milé postavy, které si člověk lehce oblíbí, poutavý příběh, draci, čarodějové, černokněžníci, kouzla, duchové a všechno, co k tomu patří :). Knih z této série je celkem 7 a bylo to tak, že přibližně co rok to nová kniha a vím, že poslední díl jsem četla tuším až v 19 a to jen z pricipu, abych sérii zakončila... bohužel čím jsem byla starší, tím méně mě série bavila, ale to je tím, že je určena mladším čtenářům a holt v 19 už člověk sáhne po něčem propracovanějším :). I tak ale dávám 5 hvězdiček!
andreamila
  10. 9. 2016, 20:12
Četla jsem jako malá holka, je to moc hezký příběh. Asi si ho v knihovně půjčím a přečtu znovu, abych si příběh osvěžila.
Richs
  16. 7. 2012, 18:27
Moc pěkná knížka. Měl sem z ní podobné pocity jako z knih o Harry Potterovi. I když je přeci jen pro trošku mladší čtenáře. Ale nadchla i mě jakožto "dospěláka" :-) Hned se pouštím do dalšího pokračování :)
zichisek
  12. 10. 2011, 11:56
Pěkná kniha,spíše pohádkového stylu.Velmi dobře se čte,děj je napínavý a zajímavý.Příběh je poutavý.Určitě doporučuji přečíst!
sucre
  21. 6. 2011, 16:00
Myslím si, že je to velmi pěkná knižka, je velmi napínavá někdy i docela vtipná. Určitě patří mezi mé nejoblibenější. Všem doporučuji aby si ji přečetli.
Pasiphae
  10. 12. 2015, 19:52
Celkově jsou příběhy Septimuse Heapa v něčem nově nápadité - fantasy trochu podobné tématu Harryho Pottera, avšak s (pro mne) originálnějšími dobrodružstvími. Sérii knih s postupujícími díly ale něco ztrácí - jakýsi náboj a čtivost, proto 4 hvězdy. Jednou ji budu předčítat dětem :)
safira
  28. 12. 2011, 18:15
já tuhle knížku prostě miluju......... jakmile se mi dostane do ruky další díl, sednu si a čtu, dokud ji nedočtu.... a čekám na poslední díl a je mi líto, že už to skončí :(
EwQa
  20. 9. 2011, 20:09
Tuhle knížku mám nejradši :) je strašně napínavá a nedokážu se od ní odtrhnout :) doporučuju.Četla jsem 5 dílů a stále čekám až vyjdou další
petulka28
  8. 7. 2011, 16:38
prvni dil je velice zabavny nejvice se mi libi jak chcou najit sedmeho syna, ktery byl sedmy syn. Kiha je vli vtipna. Musim ji vsem doporucit, co maji radi v tipne knizky.