Pampe a Šinka

Pampe a Šinka Originální název: Pampe a Šinka

Arbor vitae - 2010
ISBN: 978-80-87164-46-4

Arbor vitae (2010) 978-80-87164-46-4 72

Alžběta Skálová navazuje na slavnou českou ilustrátorskou školu, rozvíjí ji, vrací jí význam, nepodbízí se, rozvíjí imaginaci. Technika autorky zůstala klasická, nestrhává pozornost technologickými vylomeninami, kresba s akvarelem jí dovoluje vyjadřovat se jistě a přitom tvárně. Netančí dobové tance, vytváří nadčasový pohádkový prostor. V knize, jež by měla vzbudit zájem o věci obyčejné, jsou postupně záměrně představovány a vytvářeny situace, které mohou sloužit takřka jako výchovné modely pro chování dětí (pravdomluvnost, přátelství, ochota pomoci). Nádhernou poetickou knihu Alžběty Skálové o dvou roztomilých postavičkách, zrozených z chmýří pampelišky a ocásku lišky Pampe, si může otevřít každý. (Založil/a: elyon)

teite
  16. 11. 2014, 12:52
Jsem z této kihy na velkých rozpacích. Je krásná - tím myslím ilustrace, řemeslné zpracování knihy jako takové, místy jsou tam moc pěkné nápady. Jenomže ten text je... prostě nudný. Nezáživný, děti ničím nezaujal. Nemyslím, že by v knihách musely být za každou cenu nějaké napínavé příběhy, ale tady jsme stále čekali na něco, co vůbec nepřišlo. Škoda.
antoniana
  8. 11. 2014, 16:03
Roztomilá knížečka pro malé čtenáře. Žádný velký příběh, spíš jen drobné radosti a události všedního dne, podstatné jsou překrásné obrázky. Přemýšlím, že bych začala dávat staré ponožky do krabice, kterou bych postavila k oknu :)