Delfíní lidé

Delfíní lidé
Originální název: The Dolphin People

Argo - 2008

Argo (2008) 276

Vypravěčem je šestnástiletý Erik. Jeho matka se v roce 1945 s ním a jeho bratrem vydává z Německa do Venezeuely, kde na ni čeká její švagr a nastávající manžel, aby spolu začali žít nový život. Letadlo, kterým letí, se zřítí uprostřed pustiny. Tam je zachrání místní lidé a dochází postupně ke změně způsobu myšlení, k jinému náhledu na hodnoty, ve kterých a odhaluje se pravdivá minulost všech zúčastněných. (Založil/a: pampeliška)

Torsten Krol Torsten Krol

Benka
  19. 10. 2015, 22:17
Knihu mi doporučil kamarád, který provozuje rodinné knihkupectví. Nikdy se ve svém doporučení nespletl a pod jeho "tohle jsem přečetl jedním dechem" se musím po přečtení podepsat taky. Autor čtenáře neustále udržuje v napětí a je fakt těžké knihu, byť na chvíli, odložit :) Na tento příběh, zejména na některé konkrétní pasáže, zaručeně jen tak nezapomenete. :)
horovska
  25. 1. 2011, 16:30
Moderně pojaté dobrodružné vyprávění, které se průběžně vyvíjí jako velmi silná káva. Některé drastičtější úseky knihy se zarývají dost silně do mysli, ale není to vůbec samoúčelné. Vše, co v románu je, co působí na emoce, vše má morální podtext a nutí k zamyšlení. Velmi svižně napsané dílo jsem přečetla za jediný den, jedním dechem.