Originální název: Franny and Zooey

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1687-6

Knižní klub (2006) 80-242-1687-6 144
Knižná dielňa Timotej (1990)
Odeon (1987) 175

Dva příběhy, uváděné jako román, se zabývají dvěma členy rodiny Glassových - Franny a Zooeym. (Založil/a: cabestany)

Fade
  7. 3. 2013, 20:35
Zajímavé. Když jsem knihu dočetla, líbil se mi ten pocit, který jsem z ní měla. Ale nic víc. Prostě jsem ji přečetla a dál se jí nezabývala. Ale teď, po pár měsících, se k ní stále častěji vracím ve svých myšlenkách.
Ghoulman
  23. 6. 2013, 0:15
Spíš filosofická diskuze, kterou Salinger vedl v hlavě a přenesl na papír, než nějaká dějová, či příběhová knížka. Nicméně doporučuju, donutí to člověka se nad některýma věcma zamyslet...
nana
  3. 9. 2010, 19:28
moje tajná nejvíc nej kniha ze všech knih....: ) dva ze sourozenců, kteří jsou svými staršími bratry vychováváni na východní literatuře, hledají moudrost ve svém americkém světě... tisíce vykouřených cigaret a nekonečné rozhovory....
JSK
  26. 7. 2010, 12:15
Ježíši Kriste, pane můj slituj se nade mnou. (donekonečna)
tohle je tak dokonala dvojpovídka, že o ni nejde ani mluvit. jen tak si v tichu něco odříkavat, zapálit si a jít si pokecat se starou tlustou druidkou do koupelny. Možná zjistíte proč se Saymoure Glass zabil, ale spíš ne. Spíš vás posune vějš než běžnej koks.
Eset
  28. 8. 2013, 12:09
Tak tohle bylo zklamání, ale opravdu. Neustále modlení a tlachání o ničem a tlachání o náboženství nejsou nic pro mě kamarádko
Veunek
  29. 1. 2015, 21:12
Salingerova kniha Kdo chytá v žitě je mou nejoblíbenější knihou. S nadějí jsem si myslela , že další Salingerovo dílo, které si přečtu - Franny a Zooey - bude stejně geniální a opět stane na mém pomyslném žebříčku nejlepších knížek. Ale - bohužel mě čekalo neuvěřitelné zklamání. Postavy mi přišly úplně neuvěřitelně nesympatické... neustále se chvástající Lane, a hlavně otravná Franny - to je přesně typ člověka, který mi dokáže neskutečně lézt na nervy; Zooeymu jsem přišla aspoň trochu na chuť až tak v půlce knihy. Nejsympatičtější z celé knihy byl kocour Bloomberg, který snad jako jediný neměl pitomé názory a po celou dobu příběhu se buď myl nebo spal. Už nikdy víc.
Luciiies
  22. 4. 2013, 22:31
jak tak čtu vaše komentáře, asi bych si ji jednou měla přečíst znova:)..četla jsem ji v angličtině a četla jsem ji hrozně dluho a přišla mi únavná:(
DeanZ
  27. 11. 2015, 2:48
Táto malá VEĽKÁ novela skrýva v sebe toľko pokladov, že keď ju otvorím, tak vždy nájdem iný. Keď sa vraciam k Salingerovi, tak sa vraciam k Franny a Zooey ako pozorný poslucháč bez dychu.
Emiinka
  9. 6. 2014, 12:00
Z téhle knížky mám hrozně zvláštní pocit. Líbily se mi dialogy v druhé části knížky, věčné filozofování Zooeyho, bohémská rodinka. Ale zároveň je mi Zooey hrozně protivnej tím, jak se snaží ve všem hledat nějaký hlubší smysl. Prostě jsem chtěla, aby už jenom přestal mluvit!
suzyna
  6. 2. 2012, 1:43
Tahle drobná nenápadná knížka mi dává všechno,co potřebuju, ať se cítím jakkoliv. Je to taková moje bible.