Vraždy ve stínu ďábla aneb kritika zločinného rozumu

Vraždy ve stínu ďábla aneb kritika zločinného rozumu Originální název: Critique of Criminal Reason

BETA Dobrovský - 2008
ISBN: 978-80-7306-371-9

BETA Dobrovský (2008) 978-80-7306-371-9 413

Na úsvitu osvícenství se kriminalistika měnila ve vědu.
Mladý vyšetřující soudce Hanno Stiffeniis je roku 1803 povolán do města Královce vyšetřovat sérii vražd. V celém pátrání mu pomáhá a směřuje ho slavný filozof Immanuel Kant, se kterým se v minulosti jednou setkal a jejich osudové setkání zanechalo v obou nesmazatelnou stopu. Hanno se s Kantem pouští do vyšetřování a rozplétá složitou pavučinu intrik a zároveň se potýká s vlastní minulostí, kterou mu připomíná nejen Kant, ale celý Královec. Kantovy nové vyšetřovací metody jsou nadčasové, geniální, ale zcela nepochopitelné pro prostý lid. Jediný člověk, který je ocení je právě Stiffeniis, jemuž velmi pomohou při pátrání. Celkově hutnou atmosféru zimního města podtrhuje visící hrozba napadení Napoleonovým vojskem. (Založil/a: Henry Morgan)

Henry Morgan
  29. 10. 2010, 0:53
Musím přiznat, že to nebylo vůbec špatné. Dost se mi to líbilo, i když občas to bylo více popisné, než bych vyžadoval, nicméně velmi dobře to posloužilo k vykreslení celého příběhu, tudíž to nebylo zbytečné, jako tov některých knihách bývá. Navíc se mi moc líbilo historické pojetí a to především popis celého právního systému včetně zacházení s vězni. Jako odpočinkovou literaturu s inteligentní rovinou mohu vřele doporučit.
jireb
  28. 8. 2011, 11:18
Knížka mě chytla jako za poslední dobu málo která. Musím hodně souhlasit s předchozím komentářem.. Super čtení na delší podzimní večery nebo dny u vody.