Řád vysokých mečů

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-106-8

Fantom Print (2010) 978-80-7398-106-8 288

Druhá kniha série Ulldart: Doba temnoty.
Lodrik se stává novým vládcem říše Tarpol. Jeho reformy však plodí také závistivce, intrikány a falešné přátele. Brzy ztrácí jistotu, neví, komu může důvěřovat, a pokud si chce zachovat moc, je stále více odkázán na pomoc osob spojených s temnými silami. Nade vším se vznáší osudné proroctví, že se opět vrátí doba temnoty a svět se ponoří do žalu, utrpení a zkázy. (Založil/a: hiro666)

PeťkaW.
  26. 8. 2013, 13:10
Přiznám se, že druhý díl mě zklamal. Čekala jsem, že po rozvleklé jedničce zvolí autor trochu rychlejší tempo, připraví si nějaké zvraty, překvapení, která by čtenář nečekal... a on se místo toho striktně dál držel přesně dané linky, od které neodbočil ani o píď, což dává knize dost kostlivcový nádech. Jediné pozitivum je, že se Ulldart hrozně dobře čte, díky volbě slov a celkově stylu. Ale jinak je pro mě zatím tato série, po excelentních Trpaslících, zklamáním. Budu doufat, že ve třetím díle se to konečně trošku (s příchodem dvou zajímavých postav) rozjede.