Kushielova vyvolená

Kushielova vyvolená Originální název: Kushiel's Chosen

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-296-0

Triton (2011) 978-80-7387-296-0 608

Druhá kniha trilogie Kushiel.

Příběh se odehrává v zemi, jejíž lid věří, že vzešel ze spojení lidí a andělů. Žije podle prostého pravidla: Miluj dle touhy své. Hlavní hrdinové - Phèdre a Joscelin - se vydávají na cesty, aby zabránili dávnému nepříteli znovu udeřit a zaprodat jejich milovanou rodnou zemi. Ona je vyhledávaná kurtizána, které je souzeno nalézat rozkoš v bolesti, on kněz z řádu elitních osobních strážců , kde mu přísaha velí za každých okolností sloužit a chránit svěřenou osobu. Jakkoli jsou vzájemně rozdílní, jen společně mohou uspět. Na své cestě se dostávají do exotických krajin, poznávají spojence i nepřátele a zjišťují, že i domnělá slabost se může projevit jako netušená síla. Přestože se zdá, že všechny cesty byly uzavřeny a nepříteli se jeho ďábelský plán podaří, nikdy není vše ztraceno, ani získáno... (Založil/a: hiro666)

Jacqueline Carey Jacqueline Carey
*09.10.1964

Magyana
  27. 2. 2016, 15:50
Druhý díl trilogie se taky celkem slušně povedl. Phédřina a Joscelinova dobrodružství stále baví, i přes to, že jsou jednotlivé díly poměrně dlouhé.
Obzvláště oceňuji alternativní mapu Evropy na začátku knihy a také to, že jednotlivé národy v jejím světě mají hodně společných znaků se skutečnou Evropou. Vlastně mě velice bavilo odhalovat podobnosti a rozdíly.
Druhý díl tak pěkně skončil, že nebýt jednoho Tsingána, jehož osud nebyl dořešen a velmi mě zajímá, možná bych ani neměla potřebu pouštět se do třetího. Ale nedá mi to, přečtu si ho.