Originální název: Guilty Pleasures

Epocha - 2012
ISBN: 978-80-7425-124-5

Epocha (2012) 978-80-7425-124-5 272
Triton (2006) 80-7254-669-4 248

První kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové.
Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů?
Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne?
Vítejte v St. Louis, ve městě lovců, oživovatelů, lykantropů, vúdú šamanů a lidí, kteří uvízli v síti upířích intrik. Co se skrývá za zavřenými dveřmi Církve věčného života, v podzemí Cirkusu prokletých nebo upířího nočního klubu Provinilé slasti?
A když to někdo zjistí, o kolik bude jeho životnost delší než životnost mýdlové kachničky v proudu Missouri? (Založil/a: Martina)

vladislaus
  2. 12. 2012, 14:46
Jediné knihy o upírech, které se mi líbily, byly Dracula a Kulhánkův Noční klub. Tato kniha byla pro mne totální omyl, je spíš pro ženy a nedoporučuji rovněž intelektuálům.
Bloodym
  4. 12. 2013, 15:23
Svět, která Hamiltonová vytvořila se mi líbil. Hlavní hrdinka má vzhled porcelánové panenky, ale je sakra ostrá a zásadová. V pozdějších dílech její zásady berou za své a tím pro mě šla celá série do kytek. Avšak první díl není špatný, pokud chcete číst o upírech...
LeaLea
  13. 9. 2011, 10:40
Obdivuju její originalitu. Ne že by mi Anita Blake kdovíjak přirostla k srdci, ale ten svět a styl, jakým dovede Hamiltonová navodit atmosféru, ten jí závidím. Podle mě je to v žánru dost intelektuální čtení - autorka má své charaktery i dějovou linku skvěle pod kontrolou a dovede zapůsobit. Není to literární klasika, ale v paranormálkách jsem se s lepší nesetkala.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:46
Upíří romance? Nikoli! Romantika tu ustupuje do pozadí fantastickým záhadám, vymazleným stvořením a originalitě. Autorčina schopnost vystavět zápletku je až neskutečná.
Miriam
  17. 2. 2013, 17:02
Mě se série o Anitě líbí. Hodnotím knihu v rámci žánru, takže já jsem byla naprosto spokojená. Nic mi tam nechybělo. Napínavý příběh, vcelku dobrá zápletka, svižný děj. Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla hned na druhý a pak na třetí atd. Není to žádné intelektuální čtení, jednoduše fantasy upířina, taková oddychovka, ale proto ji taky čteme. Takže srovnávání s Dráculou (komentář od uživatele Vladislaus) nepřipadá ani v nejmenším v úvahu, ale už podle stručného obsahu by to mělo být hned jasné.. takže pokud je někdo zklamaný, přece se nedalo čekat, že toto bude druhý Dracula nebo Noční klub.
jarcaburca
  14. 2. 2013, 21:36
Musím uznat, že kniha je dobře napsaná a originální, ale Anitu jsem si kdovíproč neoblíbila. Je to sice drsňačka, a na hrdince se mi většinou líbí, když není ukňouranou a nesamostatnou holčičkou a umí se o sebe postarat, ale z nějakého důvodu jsem si Anitu nijak nezamilovala. Budu ale pokračovat ve čtení, protože jen kvůli tomu, že mi na hlavní postavě něco vadí, se nevzdám úžasné knihy. Kdo ví, třeba si Anitu ještě oblíbím. :-)
Kaiella
  26. 9. 2014, 19:04
Tohle je zdařilá věc. Zajímavý svět, typicky akčně téměř nesmrtelná hlavní hrdinka, žánrově čisté. Akční odpočinkové čtení pro fandy žánru. Žádné romantické slátaniny, prostě čisté akční, zajimávé a čtivé. Pokud vás upíři, zombie atd. baví, doporučuju.
Gabriela7
  11. 1. 2013, 12:56
Tahle knížka mě nadchla, přečetla jsem ji jedním dechem. Děj napínavý do poslední chvíle. Hlavní hrdinka Anita je pěkně tvrdohlavá, nebojácná a zároveň má i smysl pro humor, který k jejímu povolání oživovatelky mrtvol a popravčí upírů je nečekaný :-). Prostředí a postavy promyšlené, spisovatelka vtáhne čtenáře do děje a ten jen čte a čte.. :-) . Určitě se vrhnu na druhý díl Rozesmátá mrtvola.
SoulTraveler
  7. 11. 2012, 18:52
Já tu knihu tak žrala :) Vážně, upířiny mám hrozně ráda a tohle urban fantasy je faaakt povedený. Od jistých dílů už se to teda mění spíš v tvrdé porno, což mě mrzí, protože tím ty knížky ztrácí na ději a literární kvalitě... Ale první díl jsem si zamilovala :)
belle
  25. 9. 2011, 20:43
Úžasná kniha pro milovníky nadpřirozena, upírů a všech možných dlaků. Anita není žádná ubrečená hrdinka, ale rázné děvče s kolty, křížem a pár nožy, která se nelekne nikoho a ničeho. Jejím heslem je "já s upíry nechodím, já je zabíjím" (i když jí to vydrží jen pár knih :-) ).

Laurell je úžasná spisovatelka, která dokáže navodit správnou atmosféru a vtáhnout člověka do děje takovým způsobem, že nepřestanete, dokud knihu nepřečtete do posledního písmenka. Je originální, ironická i vtipná, vulgární i zábavná.

Mé oblíbené Anitiny citáty:
Nerada nechávám své klienty čekat na hřbitově. Jsou pak trochu lekaví.
Je tady klid. To na hřbitově taky.
Smrt spatřil svůj cíl.
Willie byl blbec už zaživa. Smrt na tom nic nezměnila.

Dávám 1000% a doporučuji každému k přečtení.
NathanBlack
  28. 7. 2011, 11:59
Opravdu úžasná série. Napínavé zápletky + vztahy hlavní hrdinky = nezapomenutelné čtení. Vřele doporučuji všem kdo má rád nadpřirozené bytosti a detektivky.