Naděje v hedvábné hřívě

Naděje v hedvábné hřívě

Víkend - 2008
ISBN: 978-80-7222-508-8

Víkend (2008) 978-80-7222-508-8 224

V životě čtrnáctileté Moniky se všechno točí kolem jejího koně, krásného hannoverského hnědáka s chytrýma tmavýma očima. Je její velkou láskou, společně už vyhráli mnoho závodů. Pak přijde okamžik, který jí změní život. Po pádu, jakých každý jezdec zažije více, dívka oslepne. Pojednou nic není jako dřív. Monika propadá beznaději, vyhýbá se kamarádům i rodičům, uchýlí se do svého temného světa a myšlenky na budoucnost jsou k zbláznění. Touha po Vitovi jí nedopřává klidu. Nejprve odmítá, ale pak přijímá pomoc, uvědomuje si, že život navzdory jejímu něštěstí nekončí. (Založil/a: Diee)

SaoKissa
  26. 6. 2011, 12:37
Ač je to román, ač ji mnozí řadí do červené knihovničky, tahle kniha mě dojala k slzám. Žádný přemrštěný děj, žádné složité zápletky, žádná romantika. Jen cynismus mladého a nadějného života a jeho nečekaně rychlý konec. Slepota a ztáta sebe sama. Odmítání a nakonec jiskřička naděje. Vše v několika stránkách.