Originální název: Circus of the Damned

Epocha - 2011
ISBN: 978-80-7425-108-5

Epocha (2011) 978-80-7425-108-5 272
Triton (2006) 80-7254-894-8 272

Třetí kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

V USA je lykantropie i vampyrismus legální a město St. Louis je srdcem snah za rozšíření práv nelidí. Anita Blakeová - státem uznaná popravčí upírů - uvízne uprostřed bitevního pole, na němž se mají střetnout prastaří nemrtví o vládu nad městem. Kdo ji získá na svou stranu? Koho bude nucena zradit - tedy za předpokladu, že odstranění vlezlého upíra lze vůbec zradou nazvat. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  4. 12. 2013, 15:33
Asi jsem měla čekat, že i této sérii nakonec dojde k milostnému trojúhelníku. Ale vlastně mě to dost zklamalo. Postava Richarda mi moc nesedla. Přesto se mi díl líbil, byl snad ještě napínavější než dva předchozí.
LeaLea
  7. 3. 2012, 13:46
Cirkus prokletých byl pro mě přelomový. Série o Anitě se mi líbila, ale až Richard a události třetího dílu do ní vnesli tu pravou návykovou atmosféru. Doporučuju.
Esther Darnett
  4. 12. 2013, 21:11
Válka na spadnutí, Anita ověšena zbraněmi, v patách hordy nemrtvých a fantaskních bytostí - co víc si čtenář moderní fantasy může přát? A jako třešnička navrch výborná akce.
Kaiella
  26. 9. 2014, 19:14
Série se mi prostě líbí. Přiznávám, že Anita je trochu typicky akční hrdinka, která vždy nakonec oproti ostatním, kteří umírají, má štěstí a přežije ledasco, co se zdá nepřežitelné. Díly na sebe časově těsně navazují a pokud si tohle uvědomíte, začne vám připadat trochu vtipné, kolikrát může být jeden hlavní hrdina v ohrožení života a jakým způsobem a za jak miniaturní časové úseky. Kolikrát týdně hrozí upíří či zombie vražedná hrozba a apokalypsa jednomu městu...? :D Anitě nestačí mizet ani modřiny od prvních extra záporáků a už se na ní hrnou další. Krom faktu, že záporáci sílí geometrickou řadou. Pokud to půjde touhle rychlostí, počítám, že v dalších dílech bude Anita bojovat s upíry, kteří byli zrozeni dřív než planeta Země...
Roux
  26. 10. 2013, 10:26
Podle mého se Anita, jako většina těchto hrdinek, už plácá mezi chlapama. To už se mi nelíbí. Když vynechám její mozek, který se přesouvá do klína, tak je knížka pěkná. Ale další díly si s radostí nechám ujít. Stačilo mi z vyprávění a myslím, že nemusím mít všechno.
mitosh
  29. 8. 2013, 22:23
Cirkus prokletých nabídl v závěru knihy krásný zvrat v ději, takové mám rád. Slečna/paní Lukačovičová se dokonce tentokrát vyvarovala zhovadilostí v překladu typu "metelesku-blesku" nebo že "krev vypadala jako melounový Tang", tak jsem chvíli uvažoval o plném hodnocení. Vydrželo mi to však jen pár stránek. Všem dámám knihu doporučuji.
belle
  25. 9. 2011, 20:51
Třetí kniha o Anitě, zákonné popravčí upírů a oživovatelce mrtvých je zase o chloupek lepší, než ty předchozí. Laurell každou další knihou o Anitě nasazuje laťku výše a výše.

Mé oblíbené citáty:
Nás jsou desítky a ty jsi sama. Jasně, ale kdo umře první.
Jsi ohavnost před tváří Boží. Bůh i s tebou.
Panebože kde má rodiče? Nejspíš taky očumují mrtvolu.
Jean-Claude vlastní Willieho sakum pikum, včetně duše.
Zněl nadšeně. Jako štěně, které očekávalo kpnutí a místo toho dostalo pohlazení.
Láska k nestvůře dopadně pro člověka vždycky špatně. Tak to chodí.
No, tak jednou do měsíce obroste srstí. Nikdo není dokonalý.
Musím dál říkat ne, dokud to nevzdá nebo dokud peklo nezmrzne - podletoho, co nastane dříve.
Dávám 1000 % a doporučuji k přečtení.