Originální název: The Lunatic Cafe

Epocha - 2015
ISBN: 978-80-7425-271-6

Epocha (2015) 978-80-7425-271-6 320
Triton (2008) 978-80-7387-137-6 296

Čtvrtá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

Animátorka Anita Blakeová je zákonnou popravčí upírů pro celou oblast. Jako expertka na nadpřirozené jevy spolupracuje i s místním Duchařským komandem, zvláštní policejní jednotkou specializovanou na nadpřirozené zločiny. Teď se setkává s řadou případů pohřešovaných lykantropů. A jako by pracovních problémů neměla až nad hlavu, musí současně řešit i potíže ve svém osobním životě. V slabé chvilce slíbila manželství alfa samci vlkodlačí smečky, ale ani to ji nezbavilo nežádoucí pozornosti Pána Upírů a jeho žárlivých příznivkyň.V komplikovaném případě se jako obvykle řeší i otázka, „Kdo je tu vlastně netvor?" (Založil/a: Martina)

Bloodym
  4. 12. 2013, 15:40
Překlad byl opravdu strašný, myslím, že není takový problém se podívat aspoň na minulé díly, aby aspoň překlady míst seděly. Když si ale odpustím překlad, tak se mi další příběh o Anitě líbil. Ačkoliv to, z jakého důvodu Anita chodí na rande s oběma, se podle mě autorce moc nepovedlo.
LeaLea
  22. 11. 2011, 10:41
Anita opět nezklamala. Ne že bych netušila, jak to zase s Jean Claudem dopadne, ale je to jedna ze sérií, kde se na ty pasáže těším, přestože se dají předvídat. Začínám si vyvíjet po kávě další beznadějnou závislost.
Miriam
  21. 2. 2013, 16:44
Souhlasím s LeaLea, Anita nezklamala. Jsem naprosto spokojená, ale ten překlad, to je děs. Je tam plno logických chyb. Název knihy je "Kavárna šílenců" a pak ji překladatelka v knize jmenuje jako "Ztřeštěná kavárna", a bar Provinilé slasti (jmenuje se to jako první díl série) si klidně přejmenovala na "Trestuhodné slasti" Jako to je k smíchu. Katastrofální překlad. Někdo měl hodně slabou chvilku a já jsem skřípala zubama.
Kaiella
  28. 9. 2014, 10:18
Zápletka v podobě milostného trojúhelníku se mi zdá mírně kostrbatá a umělá. Jistě to šlo vyřešit jinak. Překlad trochu skřípe. Zdá se, že nový překladatel si nedal ani tu práci, aby si předchozí díly přečetl a plynule na ně navázel...
mitosh
  29. 8. 2013, 22:21
Miriam: tentokrát překládal muž, Pavel Toman, ale chyb je tam jako máku a pravděpodobně i horších než dříve.