Páter František Ferda

Páter František Ferda Originální název: Páter František Ferda

Eminent - 2008
ISBN: 80-85876-90-6

Eminent (2008) 80-85876-90-6 206

Přepracované a doplněné vydání knihy receptů, rad a životních příběhů legendárního sušického léčitele přináší to nejlepší z toho, co doporučoval během svojí letité úspěšné praxe. Autor této zasvěcené publikace, PhDr. Zdeněk Rejdák, s páterem Ferdou dlouhodobě experimentoval u nás i v zahraničí a před odbornými komisemi v řadě zemí prokázal jeho jasnovidecké i léčitelské schopnosti. (Založil/a: skjaninka)

Zdeněk Rejdák Zdeněk Rejdák
*07.11.1934 - †24.12.2004

Introvert
  11. 12. 2014, 18:21
Přiznávám zcela otevřeně, že sama sebe považuji ve věcech lidového léčitelství za poměrně velkého skeptika a na velké množství vyrojivších se šarlatánů nejrůznějšího zrna se dívám s dost velkou nedůvěrou. Pro mě však existují dvě výjimky, o nichž absolutně nepochybuji. Jednou z nich byla na plzeňsku působící paní Božena Kamenická, o které se snad nehovořilo jinak než o ,,bábě radnické". Tou druhou je pan František Ferda, kněz, který nejdelší čas působil v Sušici. Právě o něm pojednává tato kniha obsahující mimo nástinu jeho života také několik receptů, rad a úvah, čím si jako lidé sami škodíme a čím neprospíváme svému zdraví. Samotné vyprávění o P. Ferdovi bylo zajímavé a přínosné. Pasáže osvětlující samotné jasnovidectví a některé principy určování diagnoz působily rušivě a jakoby byly navíc. Ač mi běžně v knihách ony vysvětlující momenty nevadí, ba naopak, zde to působí nedoladěně.
Kapitola sama pro sebe je totálně odfláknutá práce korektora.