Oběti a jejich vrazi

Oběti a jejich vrazi Originální název: Oběti a jejich vrazi

Rybka Publishers - 2008

Rybka Publishers (2008) 416

Kniha Oběti a jejich vrazi s podtitulem O tom, jak Česká republika pomáhala unikat válečným zločincům navazuje na publikaci Nacisté pod ochranou, v níž se autor zabýval případy nepotrestaných nacistických zločinců. Nové vydání knihy je podstatně obsáhlejší ať už svým rozsahem, tak použitím objevených archivních dokumentů a fotografií , ale především objevnější. Stanislav Motl vypátral nové dokumenty a nové souvislosti. Základní otázka, kterou si klade, zůstává tatáž: Kdo tyto lidi po celé dlouhé poválečné období kryl a proč? Už když jsem psal knihu Nacisté pod ochranou a zabýval se nepotrestanými nacistickými zločinci Antonem Mallothem počínaje a Ingeborg Schimmingovou-Assmussovou konče pokaždé jsem si kladl otázku: Kdo tyto lidi po válce kryl a proč? (Založil/a: skjaninka)

Rames
  22. 4. 2013, 11:19
Stanislav Motl je motivován životem Oldy Dolečka a Petra Ginze . Nechce dopustit aby se zapomínalo na zvěrstva která se děla během okupace a hlavně na lidi kteří tyto krutosti prováděli. Proto pátrá po nacistických zločincích kteří spokojeně dožívají v Německu a které úřady "nemohou" vypátrat ale českému novináři se to bez námahy podaří.
Kniha je psána formou reportáží a je hodně čtivá .
Po přečtení poslední stránky zůstává pocit marnosti.
S.SALVADOR
  4. 7. 2015, 14:21
Olda a Péťa..když člověk zavře knížku na poslední straně, je nějak prázdno a smutno..a to byl asi účel. Otázka útěků nacistů po válce je na delší rozpravu a nemá cenu se o tom tady rozepisovat. Koho téma zajímá - přečtením této knihy chybu určitě neuděláte.