Krvavé koleno

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-248-9

Triton (2009) 978-80-7387-248-9 336

Pátá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudit celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla.
Napínavá kniha plná boje nejen mezi právem a zákonem na jedné straně a nejrůznějšími bytostmi využívajícími nadpřirozených schopností k prosazení vlastních zájmů na straně druhé, ale i zápasů o moc mezi dvěma klany upírů. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  4. 12. 2013, 15:55
V této knize se začíná měnit Anitin postoj k nadpřirozeným bytostem, čímž kniha začíná dost ztrácet, protože díky tomu přestává fungovat spousta věcí, díky kterým příběhy o Anitě byly odlišné.
LeaLea
  28. 12. 2011, 19:39
Tenhle díl mě bavil míň než předešlé. Nevím, jestli to nebylo překladem - Jean-Claude už tu na mě víc než jako Francouz působí v dialozích čtyřprocentně. Na druhu stranu, našla jsem si svoje okamžiky hrůzy. Míň jak čtyři hvězdičky úžasné tvořitelce atmosféry Hamiltonové prostě dát nedokážu.
Kaiella
  28. 9. 2014, 10:21
Zatím nejslabší díl. Anita nám trochu "vyměkla", alespoň takový dojem jsem z ní měla. Místy jsem se v dynamištějších scénách ztrácela v tom, kdo zemřel, proč kdo nezemřel, proč komu kdo pomáhá a kdo je vlastně na čí straně. V rámci žánru pořád ale fajn, ale už ne dost fajn na víc jak tři hvězdy. Pro mne ne.