Nahé císařství I

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Classic - 2004
ISBN: 80-86707-17-2

Classic (2004) 80-86707-17-2 424

Osmá kniha série Meč pravdy.

Bandakar, právě sem byli před dávnými časy vykázáni lidé, kteří se narodili imunní vůči magii. A nyní se kouzelné řetězy uzavírající tuto zemi blízko Pilířů světa přetrhly. Vojska Císařského řádu v čele s císařem Jagangem nadále postupují ve snaze uchvátit celý svět. Vládce stvořil Slidea, nekontrolovatelnou bytost, která dokáže ovládat duši každého člověka, aby zajal Richarda Rahla a Kahlan. Zároveň využívá válečníky, na které kouzla nepůsobí, aby dobyli legendární Pevnost čarodějů, skrývající ve svých útrobách znalosti a dovednosti dávných mágů. Mezitím je Richard otráven a protijed se nachází právě v zemi vyhnanců. Život ho pozvolna, ale nezadržitelně opouští. Jeho poslední nadějí se stává nenávist, zuřivost meče pravdy a tajemství osmého čarodějova pravidla – Talga Vassternich – vyjeveného varující sochou z říše mrtvých… Vstupte znovu do jedinečného světa Terryho Goodkinda. Do světa ryzího dobrodružství, brilantního vyprávěčství a hrdinů, na které nikdy nezapomenete.

První kniha ze dvou. (Založil/a: hiro666)

Richie
  14. 7. 2015, 17:40
Goodkind dokáže v každém díle něčím překvapit, nejen novými postavami, vsazenými do příběhu, ale i novými zápletkami, jejichž postupné rozvíjení a odkrývání udržuje čtenáře v napětí. Díky tomu tato sága neztrácí na čtivosti, stále je se na co těšit. I v tomto díle je děj popisován poněkud rozvláčně, jak je autorovým zvykem, ale jeho styl je příjemný na čtení a nenudí. Po dočtění jsem opět napjatý, jak vše vyvrcholí v druhé části. 75 %
nečik
  17. 10. 2011, 10:47
Asi jedna z nejslabších knih z celé série, ale pro mne 5/5. Obal knížky už konečně alespoň trochu vzdáleně připomíná něco z děje.