Čarodějnický oheň I

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Classic - 2006
ISBN: 80-86707-33-4

Classic (2006) 80-86707-33-4 411

Devátá kniha série Meč pravdy.

Richard, lord Rahl a vládce D'Hary, hledač a nositel Meče pravdy, je smrtelně raněn. Poté, co jej kouzelnice Nicci přivede nazpět ze světa mrtvých, zjišťuje, že jeho žena, matka zpovědnice Kahlan, zmizela – zdá se, že v tajemných pavučinách osudů o ní není jediná zmínka – a nikdo nevěří, že někdy existovala. Navíc se změnily knihy proroctví. Stránky odkazující na Richarda jsou prázdné. Mezitím armády císaře Jaganga, vůdce krutého Císařského řádu, ohrožují D'Haru. Zmatený a zaneprázdněný událostmi kolem Kahlan odmítá Richard vést vojenské jednotky proti Jagangovu vojsku. Přesvědčuje lidi, že se musí postavit sami za sebe, a spolu s Mord-Sithou Carou se vydává zjistit pravdu od nebezpečné čarodějnice Šoty. Pravdu však tuší nejvyšší čaroděj Zedd, a proto vstupuje do tajemného labyrintu v útrobách Pevnosti čarodějů, odkud dokáží najít cestu pouze dva lidé…

První kniha ze dvou. (Založil/a: hiro666)

Richie
  27. 10. 2015, 6:54
Goodkind má tu schopnost, že dokáže psát o nepodstatných věcech natolik zajímavě, že nenudí. V tomto díle se toho tolik nestane (jen jedna větší bitva, pár menších šarvátek a hromada povídání a cestování), ale přesto se kniha četla dobře.
Hlavní hrdinové stojí opět před dalším problémem spojeným s magií, který vypadá jako těžko řešitelný. Jsem zvědav, jak si s ním v druhém díle poradí. 75%
dawelus
  8. 4. 2015, 13:22
Výborný díl, spisovatel opět nasedl do správného sedla a chrlí na nás skvělý příběh. Přečteno jedním dechem.