Fantom I

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Classic - 2007
ISBN: 80-86707-41-5

Classic (2007) 80-86707-41-5 400

Desátá kniha série Meč pravdy.

Toho dne, kdy se probudila a nepamatovala si nic ze svého dosavadního života, stala se Matka zpovědnice nejnebezpečnější bytostí ve světě živých. Pro všechny ostatní to byl okamžik, kdy začal svět zanikat. Zatímco legendami opředený lord Rahl zoufale hledá Kahlan, kterou si pamatuje jen on sám, uvědomuje si, že pokud se žena brzy nedozví, kdo vlastně doopravdy je, stane se nevědomky nástrojem, který způsobí zkázu světa. I Kahlan začíná tušit, že dokud se jí nepodaří zjistit svou skutečnou totožnost, bude její tělo i duši ovládat ztělesněné zlo. Pokud má přežít v ponurém světě podvodu a zrady, kde je život bezcenný a velice pomíjivý, musí Kahlan odkrýt, proč je ústřední postavou ve válkou zmítaném světě všude kolem. Pravdou, již odhalí, jsou však tajemství temnější, než jaké si kdy dovedla představit.

První kniha ze dvou. (Založil/a: hiro666)

Richie
  9. 7. 2016, 9:48
První část Fantomu je klasicky rozvláčnější, na 400 stránkách se toho moc nestane. Líbí se mi, jak má autor stále nové a nové nápady, kterými děj oživuje. Přesto bych uvítal trochu méně popisnosti a více děje. 70%
nečik
  11. 10. 2011, 6:39
Už jsem tady někde psal, že celá série trpí neprofesionálním přístupem nakladatele. Ty obrázky na přebalu každé knihy, které nemají s obsahem knihy nic společného, jsou toho zářným příkladem.
Jinak kniha je naprosto úžasná. Až bude ve vázané podobě, vřele doporučuji.