Originální název: Halt's Peril

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-3054-1

Egmont (2014) 978-80-252-3054-1 432
Egmont (2010) 978-80-252-1620-0 426

Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu do Pikty. Jsou odhodláni zastavit kazatele nezasvěcených a jeho zbylé stoupence dřív, než překročí hranice do Araluenu. V Clonmelu porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů - jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj? (Založil/a: hiro666)

LuciusWlk
  16. 10. 2012, 16:28
Opět dobrý příběh, Horác tentokráte neobyčejně bavil. Tenhle díl je trochu temnější, ale v rámci dětské knihy. S přibývajícím počtem dílu se dostavuje jistá stereotypnost,ale to je dáno spíše věkem.U knihy pro mládež je ale ta všudypřítomná čest a spravedlnost vítána.
Ciba
  22. 4. 2015, 10:37
Po delší době jsem si vrátil do krajů Araluenu, Pikty a Hibernie a je to jako potkat staré známé. Další kniha v hlavních rolích s Haltem, Willem a Horácem je opět velmi čtivá a jejich vzájemné popichování zde graduje až na pomyslný vrchol. Samotnou dějovou linku bych popsal jako klasickou Flanaganovu oddechovku. Děj zbytečně nezpomaluje a přinese řadu úsměvných, napínavých i akčních momentů, na které je čtenář tohoto autora již určitě navyklí. V porovnání s ostatními dobrodružstvími se sice nejedná o čistého favorita, ale Halt v Nebezpečí patří k tomu lepšímu, co autor vyplodil. Vytknout se tomu totiž nedá takřka nic.
23.44
  22. 8. 2012, 20:35
Bavilo mě to jako vždycky. Mě i moje děti :-)) Nevím, kam autor pořád na ty nápady chodí, neopakuje se a neudí. Tenhle díl je opravdu i vtipný.
Ann-K.
  5. 8. 2012, 22:53
U tohodle dílu jsem se nejvíc nasmála. Neustále Hrácovo ,,Vidíš mě?" mě dostalo pokaždé. Halt, Will a Horác jsou prostě skvělá trojka a když se k nim potom přidá i ...., je to jěště zajímavější. Pravda, že nějaké pasáže doopravdy vtipné nebyly (spíše smutné)konec byl ale perfektní. Prostě demoliční četa.
Čikitka
  18. 11. 2012, 20:03
Myslím, že devátá kniha mě zaujala a napínala snad nejvíce. Nechápu, jak může mít autor takovou neuvěřitelnou zásobu všech možných příběhů a záplatek, které se skvěle a lehce čtou...