Encyklopedie komiksu v Československu 1945 - 1989

Encyklopedie komiksu v Československu 1945 - 1989 Originální název: Encyklopedie komiksu v Československu 1945 - 1989
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-462-8

XYZ (2010) 978-80-7388-462-8 276

Autoři předkládají přehled o historii československého komiksu v letech 1945 - 1989, a toto stále značně nezřetelné místo v historii kreslených příběhů co nejvíce doplňují a obohacují. Především chtějí ukázat, že se tu nerodila jen díla poplatná režimu, tematicky slabá či obsahově špatná, nebo dokonce určená prakticky bez výjimky dětským čtenářům. Poukazují na tvorbu konkrétních autorů, jejichž jména by se rozhodně neměla zapomínat jen proto, že žili a tvořili v té či oné době. A často i za cenu osobního hrdinství, ze kterého neměli většinou vůbec žádný prospěch. V prvním díle Encyklopedie komiksu se seznámíme s komiksy, které vycházely v časopise ABC. (Založil/a: hiro666)

PeťkaW.
  16. 5. 2013, 14:21
Pro někoho, kdo se o podobné věci zajímá, je to určitě velmi zajímavá a přínosná kniha. Já po ní sáhla jen kvůli státnicím, protože mi podobná tématika v seznamu četby chyběla. Jinak mě komiks upřímně moc nezajímá, tím pádem ani čtení knihy mě moc nebavilo a dost často jsem přeskakovala. Navíc jak píše navabaca - ty chyby a překlepy jsou opravdu hrozné a dost ruší při četbě.
navabaca
  20. 8. 2012, 11:17
První díl encyklopedie poválečného československého komiksu je příjemným překvapením i velkým zklamáním. Je to sice originální a v mnoha ohledech důležité dílo, ale neobvykle vysoká koncentrace typografických chyb, překlepů a hrubek přímo šokuje a hlavně odvádí pozornost od samotného obsahu knihy.