Slavné grimoáry minulosti

Originální název: Slavné grimoáry minulosti

Vodnář - 2000
ISBN: 978-80-86226-84-2

Vodnář (2000) 978-80-86226-84-2 168

Grimoáry jsou knihy, které obsahují návody pro čarodějnickou či magickou praxi od předpisů na přípravu preparátů pro léčení přes postupy zhotovování talismanů až po pokyny pro vyvolávání duchů. Grimoáry jsou zajímavou sociologickou a sociálně-psychologickou dokumentací doby, neboť jsou vytvářeny na základě projekce ve své době převládajících lidských potřeb a přání a odrážejí tak charakteristickou mentalitu doby, v níž vznikaly. Tento výbor pojednává o historii a obsahu dvaceti nejzajímavějších grimoárů od nejstarších dob až po dnešek s cílem představit základní díla grimoárové literatury, která je u nás širší veřejnosti prakticky neznámá, a umožnit tak čtenářům orientaci v této opomíjené oblasti písemnictví. Velká část ukázek z magických textů zde vychází česky poprvé. Bohatě ilustrováno z dobových pramenů. (Založil/a: elyon)

Abigor
  27. 1. 2014, 11:22
Celkem to ujde, přehled nejslavnějších grimoárů s několika ukázkami od každýho. Nic nečekanýho. Myslím, že je to dobrej odrazovej můstek pro vážnější zájemce o téma. Mně, jako laikovi, to stačí k tomu, abych si na magii udělal hrubej názor. A o to i knize šlo, nebo ne?