Nankingský masakr

Nankingský masakr

Podtitul: Nejkrvavější prolog druhé světové války

Originální název: Rape of Nanking

Naše vojsko - 2009
ISBN: 978-80-206-1068-3

Naše vojsko (2009) 978-80-206-1068-3 248

V prosinci roku 1937 bylo tehdejší hlavní město Číny vystaveno jednomu z nejhrůznějších masakrů v dějinách válek. Japonští vojáci vtrhli do starobylého Nankingu a během několika měsíců systematicky znásilňovali, mučili a zavraždili víc než 300 000 bezbranných mužů, žen a dětí. (Založil/a: slide)

Iris Chang Iris Chang
*28.03.1968 - †09.11.2004

Abigor
  7. 6. 2014, 3:11
Jednu hvězdu ubírám za sloh, který je místy nudný. A taky za absenci obrazového materiálu. Jinak je to ovšem superparáda! To, co se v Nankingu stalo je obludné. Snad ještě víc obludné je, jak se s touto skutečností naložilo, myslím tím, že o ní skoro nikdo neví. Přečti si to, ale připrav se na nejhorší!
Waynee
  16. 2. 2016, 9:58
No musim priznat, ze jsem o tomto zverstvu vubec nevedel a diky za tuto knihu. V knize mi jen chybi mapy, ci nejake fotografie. Autorka odvedla vybornou praci.
andyfeng
  21. 1. 2014, 17:11
až na obrovské množství tiskových chyb a překlepů v přepisech (což je ale zodpovědnost překladatele a editora) vynikající kniha...