Carabanchel

Carabanchel Originální název: Carabanchel

Volvox Globator - 2008
ISBN: 978-80-7207-673-4

Volvox Globator (2008) 978-80-7207-673-4 267

Kniha vypráví skutečný příběh muže, který strávil několik let v patrně nejdrsnějším evropském vězení své doby, v madridském Carabanchelu. Christopher Chance je posledním Britem, který tu byl uvězněn a který dokázal v podmínkách této neblaze proslulé španělské věznice přežít. Příběh začíná, když Chance vstupuje do Carabanchelu a okamžitě je vystaven konfrontaci se zvěrstvy páchanými samotnými vězni i vězeňským personálem. Zastrašování a ustavičná šikana španělských cikánů, zločinců a drogových dealerů, vyšinutí bachaři šmelící s chlastem a drogami a krutě trestající své mukly. To vše přinutilo Chanceho vytvořit skupinu vězňů ze všech koutů světa, kteří se spojili proti společnému nepříteli, španělským muklům. V pekle plném nenávisti a strachu se Chancerova banda stala nepřemožitelnou především díky pevné loajalitě, vzájemně prokazované úctě, odvaze a bojové vynalézavosti. Kniha navíc potvrzuje nepsanou pravdu, že se celá řada mezinárodních zločinů připravuje již ve vězeňském prostředí a že tu vznikají pevné partnerské svazky, které pak dlouho přetrvávají. Tento drásavý příběh nepokrytě popisuje vězeňský život v krutém, odporném a zkorumpovaném prostředí španělského Carabanchelu. (Založil/a: AndyRamos)

pove
  30. 12. 2011, 18:40
Nevím - čekala jsem větší peklo, neboť kniha se tváří jako příběh z nejdrsnějšího evropského vězení své doby. Autor mi přijde přehnaně dokonalý, je to takové oddechové čtení. Doporučuji tak z 20 %, žádné napětí, žádná akce, žádná drsňárna - po knize zůstalo prázdno.