Hana Vítová

Originální název: Hana Vítová

Petrklíč - 2004
ISBN: 80-7229-102-5

Petrklíč (2004) 80-7229-102-5 199

Je až neuvěřitelné, že v záplavě pamětnické literatury se dosud nedostalo na samostatné knižní vydání jedné z předních protagonistek první slavné éry české divadelní a filmové scény Hany Vítové. Vždyť, ač nespravedlivě, po jejím raketovém vzestupu následoval strmý pád se všemi bolestnými a krutými peripetiemi, doslova po česku. Tak se čtenářům představuje více než poutavý příběh. Rudolf Mihola, známý publicista, prezentuje tento příběh s důvěrnou znalostí a na základě autenticky pořízených rozhovorů. Rozšiřuje tak škálu hereckých dokumentů, které se setkávají s nevšedním čtenářským ohlasem. Tato kniha zaznamenávající zmíněné hvězdné období, vychází v roce nedožitých 90. narozenin protagonistky. (Založil/a: skjaninka)

rt12
  12. 6. 2015, 23:00
V životě Hany Vítové došlo k řádným kotrmelcům a nevyhnuly se jí ani tragické události. Přesto zůstala vnitřně silná až do konce svého života. Musím se přiznat, že jsem knihu vyslechla jako audionahrávku, protože mne tíži čas a snad právě k vůli skvělému přednesu Dany Syslové hodnotím tuto autobiografii jako velmi pěknou a záživnou.
spirlice
  12. 9. 2013, 20:13
Hana Vítová (Jana Lašková) se narodila 24.ledna 1914 v Praze do hudební rodiny.Tatínek Hanuš Lašek byl solistou opery Národního divadla a operní pěvkyní byla i maminka Hana.Očekávalo se,že dcera,kterou odmalička vedli k hudbě,půjde v jejich šlépějích.Ale člověk míní a život mění.Jana sice zdědila hudební talent,ale pěvkyní být nechtěla.
Evina Kalousová
  25. 9. 2016, 10:19
Hana Vítová byla nádherná herečka, talentovaná, bohužel měla smutný život. Nejvíce se mi líbila v Nočním motýlovi - tam předvedla snad svůj životní výkon. Kniha je velice pěkně napsána.
E.T.12
  13. 6. 2015, 11:01
Paní Hana Vítová aneb Pytlákova schovanka - je prostě báječná. Po shlédnutí tohoto naprosto dokonalého filmu jsem si hned o ní musela přečíst knihu. A tady klobouk dolů paní Hano. Všichni herci to měli v té době co žily hodně těžký, ale přeci je to o ní, ona to tedy měla pekelně těžký. Při této četbě jsem cítila většinou jen smutek. Hodnotím ji, ale krásnýma čtyřmi hvězdičkami.