Hledání Jaromíra Nohavici

Originální název: Hledání Jaromíra Nohavici

Daranus - 2007
ISBN: 80-86983-25-7

Daranus (2007) 80-86983-25-7 351

Přestože je Jaromír Nohavica naší nejvýraznější písničkářskou osobností, která v mnohém přesahuje rámec folkové hudby, dosud o něm nevyšla žádná monografie. Rozsáhlá publikace z pera hudebního publicisty Josefa Rauvolfa je tedy svým způsobem unikátní. Autor se na základě mnoha pramenů, ale také přímých svědectví pokouší rozklíčovat fenomén Nohavica. Dává jeho tvorbu do kontextu s písničkářovým životaběhem i s dobovými událostmi. Rauvolfův knižní portrét je pestrý a detailní, zároveň ale komplexní, přesvědčivý a veskrze objektivní. A to i díky tomu, že svými svědectvími přispěly takové osobnosti folkové scény, jako např. Pavel Žalman Lohonka, Wabi Daněk či Pavlína Jíšová. (Založil/a: skjaninka)

Josef Rauvolf Josef Rauvolf
*02.01.1953

vladislaus
  6. 11. 2014, 17:52
Velice pěkná knížka o slezském bardovi, kterého my Ostravaci milujeme a nedámo ho. Pokud byl STB donucen dávat k dobru nějaké zprávy, určitě nikoho díky tomu nezavřeli a nepopravili. Jednalo se o dobu 1986-1989. To už spělo ke krachu totality.
vladimirju
  29. 11. 2013, 21:09
Knihu jsem četl jedním dechem.Josefu Rauvolfovi se opravdu podařilo Jaroslava Nohavicu vyzpovídat do detailu. Jen jedno mně mrzí: že Nohavica o své údajné spolupráci s STB pořád mlží.