Byliny na dýchací cesty

Byliny na dýchací cesty Originální název: Byliny na dýchací cesty

Vodnář - 2010
ISBN: 978-80-7439-011-1

Vodnář (2010) 978-80-7439-011-1 192

Tato knížka Vám ukáže, jak dobře mohou pomáhat i ty nejběžnější a nejjednodušší bylinky rostoucí všude kolem nás, v prostředí, ve kterém žijeme a na které jsme zvyklí. Nemusíme za drahé peníze kupovat bylinné čaje, sirupy nebo tinktury z dovozu jenom proto, že je na ně ohromná reklama. Bylinky z exotických krajin jsou nejen zbytečně drahé, ale umí je namíchat a naordinovat pouze místní odborník, který dobře zná místní choroby a potřeby svých domorodých pacientů. Nikdo Vám proto nezaručí, že pomohou i Vám; dokonce snad více než naše bylinky, srostlé s naším prostředím, jsou pro náš organismus to nejvhodnější a nejvlídnější. Nikde nikoho příroda neošidila.
Tato kniha je přehledem jednoduchých, ale důležitých rad a receptur, které znám a které byste měli znát i vy, abyste mohli pomoci při některých zdánlivě banálních chorobách, aniž byste museli hned běžet za lékařem. Až Vás bude trápit nachlazení, rýma nebo kašel, tak budete mít vždy po ruce tyto bylinné "boží síly", které Vám připomenou slunné letní dny a krásnou krajinu, ve které jste si je nasbírali. Pomohou Vám a potěší - na těle i na duši. (Založil/a: elyon)