Poslední večeře

Poslední večeře

Podtitul: Leonardův hermetický obraz a jeho výklad

Originální název: Poslední večeře: Leonardův hermetický obraz a jeho výklad

Eminent - 2007
ISBN: 978-80-7281-332-2

Eminent (2007) 978-80-7281-332-2 128

Tato kniha je objevným pohledem na jedno z nejznámějších děl světového malířství. Autor v ní poodhaluje roušku tajemství, aby ukázal, co se skrývá v esoterickém pozadí slavné Leonardovy nástěnné malby. Čas poslední večeře historického Ježíše, důmyslně promítnutý pomocí zodiaku, planet a jejich úhlových vztahů do obrazové plochy, zeměpisná šířka místa děje – Jeruzaléma, zakódovaná již v samotných rozměrech díla a také Leonardův pravděpodobný autoportrét místo podpisu, to jsou některé ze vzrušujících objevů, k nimž autor postupně dochází na pozadí prvoplánové obrazové scény. V dodatku pak připojuje ještě možný astrologický výklad souvislého sledu událostí „nultých Velikonoc“ na základě časových údajů odvozených z textu novozákonních evangelií. (Založil/a: elyon)

lc4u
  17. 10. 2016, 0:11
Pro milovníky biblických záhad (neříkám, že mezi ně nepatřím) to může být zajímavá kniha. Podle mě autor v určitých místech staví na nepodložených domněnkách a důkazech, které jsou v mnoha místech postavené na hlavu a tím pádem dělají knihu málo hodnotnou. Nevím jak ostatní, ale mě tedy moc nenadchla a to se o konspirace, tajemno a alternativní historii apod. zajímám už několik let.