Originální název: Nine Princes of Amber
Poprvé vydáno celosvětově: 1970

Straky na vrbě - 2015
ISBN: 978-80-87364-51-2

Straky na vrbě (2015) 978-80-87364-51-2 256
Straky na vrbě (2006) 80-86139-12-3 218 Vyšlo pod názvem Devět princů Amberu.
Classic (1999) 80-86139-12-3 172 Vyšlo pod názvem Devět princů Amberu.
AG kult (1992) 80-9011035-4-5 160 Vyšlo pod názvem Vládci stínů.

Amber – jediný, opravdu skutečný svět. Všechny ostatní jsou jen stíny.

Nekonečný je svět Amberu vrhajícího stíny, jejichž velkolepé odlesky vytvářejí všechny ostatní světy, včetně toho, v kterém žijeme. Nekonečný jako velkolepá tajemství, před kterými se nám , smrtelníkům, tají dech. Čím však je ve skutečnosti? Z jakých rozmarů byl stvořen? Jak obrovská musí být síla, hrající si s mocnými světy jako se zrnky písku? Otevírá se před vámi první z deseti kronik psané vládci nejmocnější říše vesmírů. Kronik plných fantazie a toho nejlepšího vypravěčského umění jakým se žánr fantasy může pochlubit. Od prvního okamžiku budete sledovat osudy rozvětvené královské rodiny, kde každý bojuje s každým. Uzavírají se prchavá spojenectví a prchavá nepřátelství. Každý ze členů rodiny vládne silami kouzel, magie a… nesmrtelností. První knihu otvírá Corwin, nadčlověk se ztrátou paměti, který se probouzí na nemocničním lůžku po těžké autonehodě. Netuší nic o svých příbuzných lačnících po „věčném trůnu“, ani o cestě, na jejímž počátku se právě ocitl. Nevzpomíná si na „Lorgus“ ani na jeho protipól „Vzor“. Navíc postrádá svůj balíček „trumfů“, který by mu mohl pomoci překonat pasti nastražené neznámými silami. Udržován pod vlivem narkotik zůstává sám, a někde hluboko uvnitř něho čekají na probuzení nadlidské schopnosti. (Založil/a: morgoth)

Richie
  27. 12. 2012, 22:29
První díl (také vydáno pod názvem Vládci stínů) jedinečné série o Amberu, tajemném světu, který je nadřazen ostatním "stínovým" světům. V Amberu spolu soupeří potomci nezvěstného vládce Oberona o vládu nad tímto skutečným světem. Corwin je jedním z princů s největším právem na trůn a pro jeho získání udělá vše.
Úžasné propojení magie a reality, dobrodružství i romantiky - svět Amberu vás pohltí a donutí číst další díly, neboť mnohá tajemství musí být ještě odhalena.
Amber je klasické dílo pro všechny fanoušky fantasy!
LadysR2
  26. 1. 2013, 12:42
Výbornej mazec! Přečetl jsem 5 dílů hned po sobě a důvod, proč jsem ještě nečetl zbytek je, že čekám na vydání. Staré vydání číst nechci. Prý je nový překlad kvalitnější
Margot
  23. 7. 2012, 9:43
no po prvním díle mě to nijak nechytlo... ale nevzdávám se.... Temná věž od Kinga se taky rozjížděla pomalu :-)
Parm
  28. 5. 2010, 22:21
Spojují se (pro nás) reálný svět s různými světy fantasy.
Knížka je hodně čtivá a je tam velmi málo zbytečných pasáží. A navíc,má 9 dalších pokračování,takže se můžeme těšit na hodiny a hodiny dobré zábavy.
zelvicka
  28. 2. 2011, 8:08
Nečekejte, že do toho spadnete hned po prvním díle. Zatím je podle mého potřeba přečíst aspoň dvě, aby jste z toho něco měli.
Pokud chcete samostatnou knížku s podobným tématem, doporučuji Poslední odbočku na Babylón.
Tak a já jdu číst Zbraně Avalonu.
Hydra
  12. 12. 2012, 16:45
Když jsem dočetl "Vládce stínu", začal pro mne usilovný boj po dalších dílech této záležitosti. Myslím že vycházely zhruba po roce, ale pro mne s bratrem to byla doslova věčnost. Do teď pevně věřím tomu , že Zelazny byl ten Corwinův právník ze stínu Země a všechno TOTO jen posunul dál, nám méně zasvěceným :). A za to se mu klaním.
indikv
  13. 2. 2012, 19:00
Vrátil jsem se k této knížce téměř po 20 letech... A okamžitě během několika dní opět přečetl celou sérii!Neuvěritelně chytlavé!Když to Roger psal,tak snad byl na Tripu!Neuvěřitelně čtivé procházení Stíny,kde nic není tak jak vypadá,nebo se zdá... Tím,čím je pro mě Matrix ve světě filmu,tím je pro mě tajemný Amber ve světě knih....100%
jerry69
  5. 4. 2010, 17:58
Podle mě jedna z nejlepších existujících sci-fi/fantasy sériích, můžeme se jen radovat, že ji (pokud je mi známo) zatím nijak extrémně nepoškodilo zprznění zfilmováním :) jenom bych doplnil, že vydání z roku 1992 se jmenuje Vládci stínů